Fırat Aydınus kimdir, nereli, Fırat Aydınus'un hayatı, biyografisi, Fırat Aydınus boyu kaç, Fırat Aydınus evli mi, ne iş yapıyor, mesleği nedir?

Fırat Aydınus Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Boyu Kaç?

Eski hakem Fırat Aydınus hakkında merak edilenleri bu içerikte bulabilirsiniz. Peki Fırat Aydınus kimdir, nereli, Fırat Aydınus’un hayatı, biyografisi, Fırat Aydınus boyu kaç, Fırat Aydınus evli mi, ne iş yapıyor, mesleği nedir? İşte Fırat Aydınus hakkında detaylar.

Fırat Aydınus Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Fırat Aydınus 25 Ekim 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eski Türk futbol hakemidir. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005-2013 yılları arasında Teyyübe Çokgez ile evlilik yaşadı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Fırat Aydınus hakemliğe 1993 yılında başlamıştır. FIFA hakemliği için 2014 yılında yapılan YoYo testlerini geçemeyen Aydınus listeden çıkartılmıştır. 2015-16 sezonu öncesi Türkiye Futbol Federasyonu Aydınus’un da aralarında bulunduğu 9 hakem ile ilk kez profesyonel sözleşme imzaladı. 2006-2014 yılları arasında FIFA kokartı taktı.

Aydınus, 22 Mayıs 2022 tarihinde yönettiği Fatih Karagümrük – Alanyaspor maçının ardından hakemlik kariyerini noktalamıştır. Profesyonel kariyerinde Süper Lig’te toplam 346 maçta görev yapmıştır. 2010-11, 2011-12 ve 2013-14 sezonlarında 1. Lig play-off finallerini yönetmiştir. Fırat Aydınus tüm bunların yanında Ziraat Türkiye Kupası’nda 2, Süper Kupa’da 1 ve 3. Lig Play-off’larında 1 kez hakemlikte yapmıştır. Kariyeri boyunca yönettiği 458 maçta 1954 sarı, 164 kırmızı kart göstermiş, bu maçlarda 136 kez de penaltı kararı vermiştir.

TV8,5 kanalında spor yorumculuğu yapmaktadır.

Fırat Aydınus Boyu Kaç?

Fırat Aydınus 1.80 metre boyundadır.

Fırat Aydınus hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir