Haluk Koç kimdir nereli kaç yaşında?

Haluk Koç Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkan yardımcılığı ve Chp’nin parti sözcüsü görevinde bulunan Haluk Koç kimdir? nereli kaç yaşındadır?

Haluk Koç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Haluk Koç 3 Ekim 1954 İstanbul doğumludur.Aslen ise Karadenizli bir siyasetçidir.Annesinin ismi Nezahat babasının ismi ise Salih’dir.1973 tarihinde Galatasaray Lisesini bitirmiş ardından girmiş olduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde derece almıştır.Bu derecesinle beraber mezuniyetinin sonrasında İç Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı.Hematoloji Yan Dal Uzmanlığınıda yine aynı Üniversite’nin Hematoloji bölümünde tamamlamıştır.

1990 senesinde Doçent ünvanını, 1996 senesinde ise Profesör ünvanını almıştır.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Hematoloji Bölümünde Başkan olarak bulundu.Türk Hematoloji Derneği genel sekreteri olarak çalıştı.Avrupa Kan ve Kemik iliği Kongre başkanlığında bulundu.Hem Türkiye hem Yurtdışında 200 civarı makale yazmıştır.

visum china
visum china

2002 tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk partisinden Milletvekili seçildi.Ardından 2007 ve 2011 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Samsun Milletvekili olarak bulundu.

Siyasetçi 22 Mayıs 2010 senesinde yapılan CHP Kurultayında başkanlık değişimi olması sonrasında Dış ilişkiler sorumlusu olarak göreve getirildi.Bu görevi fazla sürmedi ve 2012 tarihinde hem genel başkan yardımcılığı hemde partinin sözcülüğü konumuna getirildi.

Haluk Koç evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.İngilizce ile Fransayı çok iyi bilmektedir.Chp’nin Mecliste ve özellikle Basına verilen tüm konuşmalarını çoğunlukla kendisi yapmaktadır.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.