Haluk Koç kimdir nereli kaç yaşında?

Haluk Koç Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkan yardımcılığı ve Chp’nin parti sözcüsü görevinde bulunan Haluk Koç kimdir? nereli kaç yaşındadır?

Haluk Koç Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Haluk Koç 3 Ekim 1954 İstanbul doğumludur.Aslen ise Karadenizli bir siyasetçidir.Annesinin ismi Nezahat babasının ismi ise Salih’dir.1973 tarihinde Galatasaray Lisesini bitirmiş ardından girmiş olduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde derece almıştır.Bu derecesinle beraber mezuniyetinin sonrasında İç Hastalıkları Uzmanı olarak göreve başladı.Hematoloji Yan Dal Uzmanlığınıda yine aynı Üniversite’nin Hematoloji bölümünde tamamlamıştır.

1990 senesinde Doçent ünvanını, 1996 senesinde ise Profesör ünvanını almıştır.Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi Hematoloji Bölümünde Başkan olarak bulundu.Türk Hematoloji Derneği genel sekreteri olarak çalıştı.Avrupa Kan ve Kemik iliği Kongre başkanlığında bulundu.Hem Türkiye hem Yurtdışında 200 civarı makale yazmıştır.

2002 tarihinde ilk defa Cumhuriyet Halk partisinden Milletvekili seçildi.Ardından 2007 ve 2011 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Samsun Milletvekili olarak bulundu.

Siyasetçi 22 Mayıs 2010 senesinde yapılan CHP Kurultayında başkanlık değişimi olması sonrasında Dış ilişkiler sorumlusu olarak göreve getirildi.Bu görevi fazla sürmedi ve 2012 tarihinde hem genel başkan yardımcılığı hemde partinin sözcülüğü konumuna getirildi.

Haluk Koç evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.İngilizce ile Fransayı çok iyi bilmektedir.Chp’nin Mecliste ve özellikle Basına verilen tüm konuşmalarını çoğunlukla kendisi yapmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.