Hatice Akbaş kimdir, nereli, Hatice Akbaş kaç yaşında, Hatice Akbaş kaç kilo, Hatice Akbaş ödülleri neler?

Hatice Akbaş Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Kaç Kilo?

Milli boksör Hatice Akbaş dünya şampiyonu! Hatice Akbaş 54 kiloda Romanyalı rakibi Lacramioara Perijoc’u yenerek altın madalyayı kazandı. Peki Hatice Akbaş kimdir, nereli, Hatice Akbaş kaç yaşında, Hatice Akbaş kaç kilo, Hatice Akbaş ödülleri neler? İşte Hatice Akbaş hakkında detaylar.

Hatice Akbaş Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Hatice Akbaş 2001 yılında dünyaya gelmiştir. Hatice Akbaş aslen Malatyalı’dır. Fenerbahçe’nin sporcusudur. Aynı zamanda muay thai, kick boks gibi farklı branşlarda çalışmalar yaptı. Muaythai’de Balkan ve Türkiye şampiyonluğu kazandı. Aynı zamanda kickboksta Türkiye şampiyonluğu bulunan sporcu, boksta da 2016 senesinde Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

2022 yılında Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nın 54 kilo finalinde Rumen rakibi Lacramioara Perijocu mağlup ederek altın madalya kazandı. Mücadelenin sonunda altın madalya kazandığı için çok mutlu olduğunu belirten Akbaş, “Ülkemde altın madalya kazandım. Yaşım hala çok genç. Buna rağmen güzel bir sonuç elde ettiğimi düşünüyorum. Arkamda duran Milli Takım antrenörlerimin ve babamın bana inancı tamdı. Ben de bu inancı geri çevirmedim. Destekleyen herkese çok teşekkür ederim. İstiklal Marşımızı okutacağız, çok mutluyum. Bakanımıza teşekkür ediyorum bizi çok destekledi. Kulüp başkanımız Ali Koç ve şube sorumlumuza teşekkür ederim” diye konuştu.

Hatice Akbaş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir