İdil Sivritpe
İdil Sivritpe

İdil Sivritepe Kimdir?

Aşkın Tarifi” dizisinin Şebnem’i İdil Sivritepe kimdir? İlk olarak “Çilek Kokusu” dizisinde sergilemiş olduğu oyunculuk ile beraber ismini duyurmuş oyuncu İdil Sivritepe kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte İdil Sivritepe hakkında bilmeniz gereken ayrıntılar.

İdil Sivritepe’ni Boyu ve Kilosu

İdil Sivritep’nin boyu 1.69 cm, kilosu 54’dür ve  Boğa burcudur. Gözleri ise mavi renk tonundadır.

İdil Sivritepe Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

İdil Sivritepe, 1990 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Babasının işi sebebi ile yaklaşık 1999 tarihine kadar Gölcük’te yaşamıştır. Daha önceden “Sil Baştan” dizisinde Duygu karakterini oynamıştır.

İlk eğitimine 2000 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı Arp bölümüne giriş yaparak başladı. 2007-2008 tarihlerinde İzmir ile İstanbul’da yapılmış olan bir takım konserlerde bulundu. Müzik ile tanışması ise annesi sayesinde gerçekleşti. Annesi iyi bir Akordeon çalıcısıdır.

İdil Sivritpe
İdil Sivritpe

İzmir Devlet Opera ve Balesi‘ni 2008 tarihinde kazanmış ve 2008-2010 tarihleri arasında sözleşmeli olarak çalışmıştır. 2010 Eğitim senesinde 1 yıl sınıf atlama başarısı sağlayarak üniversite eğitimini 3 senede bitirmiştir. 2010 senesinde üniversiteyi bitirdikten sonra kardeşinle beraber arp çalışmalarını sürdürdü.

idil-sivritepe-cilek-kokusu-eda

2011-2012 tarihlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile beraber seslendirme yaptı.

Ünlü ismin en kötü günü ise Gölcük depremini yaşaması olmuştur. Gölcük depremi sırasında Gölcük’te yaşayan İdil Sivritepe, depremin sonrasında ise İzmir’e gidip orada yaşamaya başlamışlardır. Kendisinin Pınar adında yine aynı müzik ile ilgilenen ikiz kardeşi vardır.

Oynamış Olduğu Diziler

2014 – Sil Baştan
2015 – Çilek Kokusu – Eda
2017 – Istanbul’lu Gelin – Bahar

2021 Aşkın Tarifi – Şebnem

Aşkın Tarifi dizisi Oyuncuları: Kadir Doğulu, Serra Arıtürk, Cem Davran, Alper Saldıran, Yasemin Baştan, Ümmü Putgül, İdil Sivritepe, Atakan Yılmaz, Elif Melda Yılmaz, Mehmet Şeker, Deniz Gürkan, Gökhan Niğdeli, Selim Akgül, Asuman Sazlık, Onur Yakıcı, Batuhan Bayır

Aynı zamanda Exxen’de yayınlanmakta olan İlginç Bazı Olaylar dizisinde de yer almaktadır.

Instagram’ı aktif olarak kullanan güzel oyuncunun instagramda 300.000’e yakın takipçisi bulunmaktadır. Instagram’daki kullanıcı adı ise idilsivritepe’dir.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

6 Yorum Bırak

  1. O. Murat Fazlıoğlu

    İlk dizisi olan Aşkın tarifinde tanıdım. Süper bir oyuncu. Güzelliğine ise diyecek bir şey yok. Allah’ın boş zamanına denk gelmiş. Hayatı hep başarılarla geçer inşallah.

  2. İdil Çilek Kokusunda çok severek izlediğim kişilerdensin. Bol şans dizinde. Seni çok seviyorum…

  3. Beğenerek izlediğim bir oyuncu. Başarılar diliyorum.

  4. İdilcim seni ve set arkadaşlarını çooooook seviyoruz en çokta seni seni görmeyi umut ediyorumU

  5. Idil senin ikizinmi varr?seni cok seviyoruzzz rolünde sende çok iyisin

  6. idil cok Tatli ve cok güzel bir kizsin masallah ben hergün severek heycanla cilek kokusunu izliyoruzm cok iyi bir oyuncusun umarim insallah birgün görebilirim seni kendine iyi bak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir