Kenan Işık Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Kenan Işık Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Tiyatro oyunculuğu yapan aynı zamanda dizi oyunculuğu yapmış ve son zamanlarda hep Sunucu olarak karşımıza çıkan ünlü isim Kenan Işık Kimdir nereli kaç yaşında?

Kenan Işık Kimdir? Hayatı

Kenan Işık kimdir 1 Ekim 1947 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir.Aslen Giresunludur.Babası Devlet Demir Yolları emeklisi bir isimdir.İlkokul dahil hep Tiyatroya karşı özel bir ilgi içersindeydi.Orta Okulu Malatya’da okuduğu sırada Amatör olarak tiyatro yapmıştır.Liseyi Ankara’da okumuş ve okuduğu sırada profesyonel olarak tiyatro oyuncusu olmuştur.Lise bitimi sonrası Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesini bitirmiş daha sonra sınavlara girmiş ve Devlet Tiyatrosunda sanatçı olmaya hak kazanmıştır.

Kendisi birçok oyun yazmış aynı zamanda yönetmenlikte yapmıştır.1996 tarihinde İstanbul Şehir Tiyatrolarında Sanat yönetmenliğine getirilmiştir.2000 tarihinde ise Devlet Tiyatrolarından emekli olan bir kişidir.

Amerika başta olmak üzere Almanya ve Polonya gibi ülkere giderek bir takım araştırmalar yapmıştır.Türk Oyun Yazarları derneğinde yönetim başkanı oldu.Farklı Gazeteler ile dergilerde çeşitli yazılarla köşe yazarlığı yapmıştır.2002-2005 tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olmuştur.

Huzur ve Ölümsüz Öykü gibi önemli yapıtları oyunlaştırmış ve bu şekilde sahneye yansıtmıştır.Bebek Uykusu ile Olmayan Kadın oyunları ile beraber Kültür Bakanlığı en iyi oyun yazarı ödülünü almaya hak kazandı.Huzur isimli oyun aynı zamanda Türk Yazarlar Birliği tarafındanda ödül almıştır.

Kendisinin tanınmasında en önemli program sunuculuğu Kim Beş Yüz Bin İster? isimli program olmuştur.Bu programın ismi daha sonra Kim Milyoner olmak ister ? olmuştur.Bu programın sunuculuğunu yaparak Milyonlara ulaşma şansı buldu.Bu programda Sunuculuk yapan Ünlü Sunucu sunuculuğunla beraber programı en iyi sunan isimlerden biri olmuştur.

Kendisi evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın