Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce kimdir, Muharrem İnce'nin hayatı, biyografisi, Muharrem İnce kaç yaşında, Muharrem İnce nereli?

Muharrem İnce Kimdir? Muharrem İnce Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce kimdir, Muharrem İnce’nin hayatı, biyografisi, Muharrem İnce kaç yaşında, Muharrem İnce nereli? İşte Muharrem İnce hakkında detaylar.

Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova’da dünyaya gelmiştir. Türk fizik ve kimya öğretmeni ve siyasetçidir. 2021 yılından itibaren Memleket Partisi Genel Başkanı’dır.

Muharrem İnce Hayatı

İlkokulu doğduğu köyde, ortaöğrenimini Yalova Ortaokulunda, lise öğrenimini Yalova Endüstri Meslek Lisesi Torna-Tesviye Bölümünde tamamlamasının ardından, o dönem Uludağ Üniversitesine bağlı olan Balıkesir’deki Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Fizik öğretmeni olarak değişik liselerde ve dershanelerde görev aldı, müdürlük yaptı. Bir süre Yalovaspor’da basın sözcülüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı yaptı.

visum china
visum china

İlk olarak 1995 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Yalova’dan ikinci sırada aday gösterilse de, o seçimde CHP’nin Yalova’dan vekil çıkaramamasıyla meclise giremedi. 1999 yılında CHP Yalova İl Başkanlığı görevine seçildi.  2002 seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak meclise girdi. Bu dönemde mecliste eğitim konusunda çalışmalarda bulundu, Millî Eğitim Komisyonu’nda yer aldı.

2007 ve 2011 genel seçimlerinde tekrar CHP Yalova milletvekili olarak meclise giren İnce, 24’üncü dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu üyesi oldu.

18 Ağustos 2014 tarihinde grup başkanvekilliğinden istifa ederek yapılacak kurultayda genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. 177 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday oldu. 5 Eylül 2014’te yapılan CHP 18. olağanüstü kurultayında genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu 740 oy aldı fakat Muharrem İnce 415 oyda ikinci sırada kaldı. Haziran 2015 ve Kasım 2015 genel seçimlerinde tekrar CHP Yalova milletvekili olarak meclise girdi. 19 Kasım 2015 tarihinde Olağanüstü Kurultay için 500 imza toplamış ancak yeterli imzaya ulaşamadığı için olağanüstü kurultay yapılmamıştır. Şubat 2018’de düzenlenen CHP 36.Olağan Kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha meydan okumuş ancak Kılıçdaroğlu 790 oy alırken İnce 447 oyda kalmıştır.

İnce, 4 Mayıs 2018’de partisi tarafından 2018 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterildi. Cumhurbaşkanlığı yarışında 50 günde 67 ilde 107 miting yapan Muharrem İnce, yüzde 30,67 oy oranıyla ikinci oldu.

8 Şubat 2021 tarihinde kamuoyuna bir basın toplantısı gerçekleştirerek CHP’den resmi olarak ayrıldı. 18 Mayıs 2021 tarihinde Memleket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı oldu. 18 Eylül 2021 tarihinde ise Memleket Partisi üyeleri tarafından Memleket Partisi Genel Başkanı seçildi.

Muharrem İnce Nereli?

Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya gelen Muharrem İnce anne tarafından Rize, Çayelili, baba tarafından Selanikli’dir.

Muharrem İnce Evli mi?

Öğretmen Ülkü İnce ile evli olan Muharrem İnce’nin Salih Arda isimli bir oğlu vardır.

Muharrem İnce hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.