Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın hayatı, biyografisi, Recep Gürkan kimdir, nereli, Recep Gürkan kaç yaşında?

Recep Gürkan Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın hayatı, biyografisi, Recep Gürkan kimdir, nereli, Recep Gürkan kaç yaşında? İşte Recep Gürkan hakında detaylar.

Recep Gürkan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Recep Gürkan 1 Ağustos 1964 yılında Edirne, İpsala’da dünyaya geldi. Recep Gürkan Edirne Belediye Başkanı’dır. Trakya Üniversitesi Edirne Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Ardından 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. 2017 yılında Mürüvvet Esra Çevik ile evlendi. İlk evliliğinden Eylem ve Yiğit adında iki çocuğu vardır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1998-2003 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik; Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünde, şube müdürlüğü ve milli eğitim müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004 yılında Edirne Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon müdürlüğü görevi ile birlikte Edirne Valiliği Sınır Ötesi İş Birliği faaliyetleri ve Avrupa Birliği eğitim ve gençlik programlarında görev aldı. Ayrıca Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli valiliklerince kurulmuş bulunan Trakya Kalkınma Birliği Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 2005 yılında Trakya Üniversitesi Genel Sekreterliği görevine atandı. 10 Mart 2011 tarihinde CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etti. Üniversite Yönetim Kurulu ile Üniversite Senatosu raportörlüklerini yürüttü.

Recep Gürkan’ın Siyasi Hayatı:

2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Edirne milletvekili olarak meclise girdi. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Edirne Belediye Başkanı seçildi. 2019 Türkiye yerel seçimlerinde tekrardan ikinci kez Edirne Belediye Başkanı olarak seçildi.

Recep Gürkan hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir