Saliha Çolak kimdir, nereli, Saliha Çolak kaç yaşında, Saliha Çolak evli mi?

Saliha Çolak Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Haber Global muhabirlerinden Saliha Çolak’ın biyografisini hazırladık. Saliha Çolak hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Peki Saliha Çolak kimdir, nereli, Saliha Çolak kaç yaşında, Saliha Çolak evli mi? İşte Saliha Çolak hakkında detaylar.

Saliha Çolak Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Saliha Çolak 1968 senesinde dünyaya gelmiştir. Saliha Çolak’ın doğum yeri Giresun’un Bulancak ilçesidir. Atatürk İlköğretim Okulu ve Bulancak Orta Okulu’nu bitirmesinin ardından Nevşehir Kız Öğretmen Lisesi’nde yatılı okudu. 1985-1989 yılları arasında Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu (İletişim Fakültesi) Radyo ve Televizyon Bölümü’nde okudu. Saliha Çolak evlidir ve bir çocuğu vardır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1990-1991 yılları arasında Günaydın, 1992-2000 yılları arasında ANKA Ajansı’nda çalıştı. ANKA Ajansı’nda CHP Muhabirliği ve Cumhurbaşkanlığı muhabirliğinin ardından Parlamento muhabirliği yaptı. Burada başladığı parlamento muhabirliğini, 2000-2009 yılları arasında Milliyet Gazetesi, 2009-2018 yılları arasında Habertürk Gazetesi, 2018-2021 yılları arasında da Habertürk Televizyonu’nda sürdürdü. Anka Haber Ajansı’nda haber müdürü olarak görev yapmıştır. 2021 yılının Temmuz ayından itibaren Haber Global’de muhabir olarak görev yapmaktadır.

visum china
visum china

Saliha Çolak hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir