Sıla Kimdir Kaç Yaşında Nerelidir?

Sıla Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Güzelliğinle ve şarkılarınla birçok insanın beğenisini kazanmış Şarkıcı Sıla Kimdir nereli kaç yaşında? Hakkında bütün bilgiler biyografisi konumuz içersinde.

Sıla Kimdir Gerçek Adı Biyografisi

[saritext]Sıla Kimdir[/saritext] Gerçek adı Sıla Gençoğlu‘dur. Güzel Sanatçı 17 Haziran 1980 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi.İlkokulu Denizli’de okuduktan sonra ortaokul ile lise öğrenimini İzmir’de yaptı.Lise öğrenimini sürdürdüğü sıralarda Özel olarak şans dersi almaya başlayan güzel Şarkıcı 1998 tarihinde Yüksek Öğrenim için İstanbul’a gitti.İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde 1 yıl kadar okuyup ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’ne geçiş yapmıştır.Sıla Boyu 1.71 cmdir.

Lise okuduğu sırada müzikle ilgilenen Sıla ilk olarak Afyon Caz festivalinde sahne aldı.Nedim Ruacan ve Nezih Yeşilnil’den oluşmuş Caz orkestrasında solist oldu.Nukhet Ruacan’dan ses konusunda eğitim alan isim, aynı yıllar içersinde Ünlü Müzisyen Efe Bahadır ile tanışma şansı yakalar.

Yüksek Öğrenimini Caz Vokal bölümünde okuduğu sıralarda 2000 tarihinde Kenan Doğulu ile tanışmış ve beraber çalışmaya başlamışlardır.7 Yıl kadar Kenan Doğulu’nun Vokalistliğini yapmış ve birçok programda yer almıştır.Bunlardan Bazıları Buyuk Kulup, Moda Deniz Kulübü, Galatasaraylılar Lokalidir.Yaptığı programlar ile iyi bir izleyiciye kavuşmuştur.

visum china
visum china

Ünlü Sanatçı Sözde yazmış, besteler oluşturmuştur.Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi isimlerin albümlerinde yer almıştır.Sıla ismindeki dizinin müziğini kendisi yapmıştır ardından ise Yaban Gülü isimli dizideki Müziği yine kendisi yapma başarısı göstermiştir.

İlk Solo Albümü 2007 tarihinde Müzik marketlerinde yerini aldı.Yaptığı şarkılar ve bestelerinle beraber Ün kazanan Sanatçı birçokda ödül almıştır.Altın Kelebek Ödülü, Kral Tv Video Müzik ödülü bunlardan sadece birkaçıdır.

sila-biyografisi

Çıkarmış Olduğu Albümler

2007 – Sıla
2009 – İmza
2010 – Konuşmadığımız Şeyler Var
2012 – Joker
2012 – Vaveyla
2014 – Yeni Ay

Ünlü Sanatçı kısa bir süre Önce Özcan Deniz ile beraber Coca Cola reklamında oynamıştır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir