Afşin Kum kimdir, Afşin Kum nereli, Afşin Kum'un hayatı, biyografisi, Afşin Kum kaç yaşında, Afşin Kum eğitimi ne, mesleği nedir

Afşin Kum Kimdir? Afşin Kum’un Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Sıcak Kafa adlı kitabın yazarı Afşin Kum kimdir, Afşin Kum nereli, Afşin Kum’un hayatı, biyografisi, Afşin Kum kaç yaşında, Afşin Kum eğitimi ne, mesleği nedir? İşte Afşin Kum hakkında detaylar.

Afşin Kum Kimdir?

Afşin Kum 1972 yılında İzmir’de dünyaya gemiştir. Boğaziçi Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümlerinden mezun olmuştur.

Afşin Kum, 1997 yılından günümüze kadar yazılımcı ve yönetici olarak çalıştı. Birçok yazarı bir araya getiren Afili Filintalar sitesinin kurucuları arasında yer aldı. Yazıları Afili Filintalar’da ve Ot dergisinde yayımlandı.

İlk romanı ‘Sıcak Kafa’ 2016 yılında, ikici romanı ‘Kübra’ ise 2020 yılında okurlarıyla buluştu. Afşin Kum, Sıcak Kafa romanı ile Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından Giovanni Scognamillo’nun onuruna düzenlenen GİO Ödülleri’nde ‘En İyi Roman Ödülü’ne layık görüldü.

visum china
visum china

Sıcak Kafa’nın hikayesi 2022 yılında diziye uyarlanarak Netflix’te yayınlanmaya başlamıştır.

Afşin Kum hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir