Feyza Çıpa Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Feyza Çıpa Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Türkiye Güzeli için yapılan yarışmaya 2007 tarihinde katılmış ve iyi sonuç almasının ardından dizilerde görmeye başladığımız oyuncu Feyza Çıpa kimdir kaç yaşında boyu kaç? sıkça yanıt aranan soruların cevabı makelemiz içerisindedir.

Feyza Çıpa Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Feyza Çıpa, 1985 senesi 24 Mayıs günü hayata gözlerini açmış olan son derece güzel İstanbullu bir oyuncudur.Lise’yi İstanbul Bahçelievlerde bitirmesinin sonrasında Anadonu Üniversitesine girmiş ve Açıköğretimden okuyarak işletme bölümünü bitirmiştir.Açıköğretim’den diplomasını almasının ardından ise Tiyatrolara girmiştir.Boyu 1,75 olan güzel oyuncu 56-57 kilodadır.

Miss Turkey yarışmasındaki Üçüncülüğü onun bir nevi yaşamını değiştiren bir durum olmuştur.Çünkü yarışma sonrası biranda kendini dizilerde bulmaya başlamış ve oyunculuk yaparak roller almıştır.Modellik mesleğini sadece oyunculuğa daha iyi yapabilmek için bırakmıştır.Oyunculuğu çok seven isim bu mesleğe aşık olduğunu ve severek yaptığını söylüyor.

2008 tarihinde Baba Ocağı dizisi ile gördüğümüz oyuncu ardından 2009 senesinde ise Uygun Adım Aşk adındaki dizide oynamıştır.

İlk oynamış olduğu dizi sebebi ile oyunculuk aşkı için evinden yaklaşık olarak 1-2 sene uzak kalmıştır.Dizi’nin çekimleri Ege bölgesinde yapıldığı için ailesinden uzak kalması onu biraz üzmüş olsada oyunculuğu sevdiği için büyük bir fedekarlık göstermiştir.

Özel hayatı ile ilgilide kısa bilgiler veren oyuncu en çok güven ve iyi anlaşmaya önem veriyor.

feyza-cipa-biyografisi

Feyza Çıpa Oynadığı Diziler

2008 – Baba Ocağı
2009 – Uygun Adım Aşk
2010 – Arka Sıradakiler
2011- Mavi Kelebekler
2012 – Hababam Uzay
2012 – Huzur Sokağı
2016 – Hanım Köylü
2017 – Bordo Bereliler Suriye (Sinema)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın