Kürşat Biçici Kimdir?

Kürşat Biçici Kimdir?

Ünlü Türkücülerden biri olan ve uzun zamandırda Kanal 7 televizyonunda “Gündüz Gece” isimli programla ekranlara gelen Kürşat Biçici kimdir? aslen nerelidir? kaç yaşındadır? cevaplarını ve daha çok sayıda ayrıntıyı içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kürşat Biçici Kimdir? Biyografisi

10 Ağustos 1974 tarihinde Ankara’da doğan Kürşat Biçici, anne tarafından Kırşehirli baba tarafından ise aslen Nevşehirli’dir.Annesinin ismi Fatoş, babasının ismi ise Tayfun Cuma’dır.Eğitimlerini farklı şehirlerde tamamlamış olan başarılı Türkücü Ortaokulu Ardahan’da, lise eğitimini ise Nevşehir’de tamamlamıştır.

İTÜ Türk Musikisinden mezun olduktan sonra çeşitli sanatçıların vokalliğini üstlenmiş olan isim arkasından ise bazı barlarda sahneye çıkmıştır.2002 tarihinde Doğan Müzik ile anlaşan Türkücü, böylelikle ilk albümünü Doğan Müzik firmasından 2002 tarihinde çıkarmış ve albümüne de “Leyla” adını vermiştir.Albüm dinleyiciler tarafından çok sevilmiş ve müzik piyasasında güzel bir yer edinmiştir.

Albüm sonrası oyunculukta yapmaya başlayan isim “O Şimdi Asker” isimli filmde rol almış ve ardından da “Neredesin Firuze” filminde tekrar oyunculuk yapmıştır.Kimdirkim.com Albüm çalışmaları dışında Kanal 7 ekranlarında “Gündüz Gece” programınınıda sunmaya devam eden isim çeşitli albümler çıkarmıştır.

İlk albümünden sonra 2006’da “Sıra Bende” isimli albümü çıkartan sanatçı son olarak ise “Kaçamıyorum” isimli single çıkarmıştır.

Kürşat Biçici Albümleri

2002 – Leyla
2006 – Sıra Bende
2008 – Bu Alemin Tekiyim
2012 – Kürşat
2015 – Yüreğim Davacı
2017 – Bizi Bulur (single)
2018 – Yav he he (single)
2019 – Kaçamıyorum (single)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın