Mert Fırat Kimdir Kaç Yaşında Boyu

Mert Fırat Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Onu izleyen izleyicilerine her zaman pozitif bir şekilde elektrik vermiş tiyatrolar başta olmak üzere diziler, sinemalar, önemli programların sunuculukları olmak üzere bir çok kez tvlerde görmeye devam ettiğimiz oyuncu Mert Fırat kimdir kaç yaşında boyu kaç? yazmış olduğumuz tüm bu soruların bütün cevaplarını ve daha fazlasını konumuzda bulabileceksiniz.

Mert Fırat Kimdir Biyografisi Hayatı

Mert Fırat 1981’li ve Başkentimiz olan Ankara ilimizde hayata gözlerini açmış bir oyuncudur.Aslen ise Hatay’ın ilçesi Antakyalıdır.Annesi ise Kayseri doğumlu bir isimdir.Ortaokul senelerinden itibaren tiyatroya girdi ve okulun tiyatro bölümünde yer aldı.Ünlü oyuncunun babası arabesk sanatçısı bir isimdir.İsmi Nihattır.Boyu 1.81 cm’dir.

Lise eğitimini tamamlayıp Üniversite sınavına girdi ardından ise Antalya Alanya’ya gidip burada bir süre kadar garsonluk yapmaya başladı.Garsonluk yaptığı dönemde iyi bir maddi gelir elde etti ve ardından o dönemde İsveç’te bulunan sevgilisinin yanına gitti.

visum china
visum china

İsveç’e gittikten sonra burada ilk önce yine garsonluk yaptı ama daha sonradan aşçılık yapmaya başladı.İsveç’te Üniversite eğitimi aldığı sırada eğitimini kesip Türkiye’de eğitim almaya karar vermiştir.Bu nedenle Ankara’ya dönüp Tiyatro bölümünü okumuş ve buradan 2006 tarihinde diplomasını almıştır.

Mert Fırat Diplomasını almasının ardından İstanbul’da düzenlenmiş olan tiyatro oyunu sebebinle sınava girmiş ve bu sınav neticesinde seçilerek İstanbul’da yaşamaya başlamıştır.Çok sayıda tiyatro oyunun rollerinde oynarken diğer yandan dizi teklifleri almaya başlamış ve dizilerde de yer alarak oyunculukta biranda hedeflediği gibi yükselmiştir.

Mert Fırat 2006 tarihinde oynamış olduğu Binbir Gece dizisinde toplam 3 sezon yer almıştır.Bu dizi oyuncunun fazlaca insanın onu tanımasını sağlamış olduğu ilk dizi olma konumundadır.

Çok sayıda tiyatro oyununda rol alan oyuncunun yer aldığı tiyatro oyunları arasında en fazla dikkat çektiği oyunlar Hırçın Kız ile beraber Hastalık Hastası adındaki oyundur.

Bu kadar çok oyun, dizi ve film ile beraber tabiki ödüllerde kazandı.Bunların ilki 2007 tarihinde kazanmış olduğu Arda Kanpolat ödülüdür.İkincisi 2010 tarihinle gerçekleşti ve 2010 tarihinde toplam 6 ödül birden aldı.Ankara Uluslarası Film Festivali, Yeşilçam, Kıbrıs Uluslarası Film Festivali, Sadri Alışık Ödülleri gibi bir çok ödülü Başka Dilde Aşk adındaki filmdeki rolünle aldı.

mert-firat-hayati

Mert Fırat Oynadığı Diziler ve Filmler

2006 – Binbir Gece
2007 – Hayattan Korkma (Film)
2007 – Yersiz Yurtsuz
2009 – Başka Dilde Aşk (Film)
2009 – Kapalı Çarşı
2010 – Atlıkarınca (Film)
2011 – Beni Unutma (Film)
2011 – Bir Ömür Yetmez
2011 – Devrimden Sonra (Film)
2013 – Erkek Tarafı (Film)
2013 – İntikam
2014 – Gece (Film)
2015 – Bir Varmış Bir Yokmuş (Film)
2015 – Serçe Sarayı
2016 – Kürk Mantolu Madonna
2017 – Ufak Tefek Cınayetler

Mert Fırat kimdir, kaç yaşında, boyu, biyografisi her detayı aktardığımız yazımızı burada noktalarken ünlü isimle ilgili düşüncelerinizi yorum alanımızdan yazabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.