Meltem Cumbul Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Meltem Cumbul Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Senelerin vermiş olduğu oyunculuk başarısını halen sürdürmekte olan, yaşını hiç göstermeyen bir çok kişinin halen en beğendiği bayanlar arasında bulunan oyuncu ve kısa süre sunuculukta yapmış ünlü kişi Meltem Cumbul kimdir kaç yaşında boyu kaç? yılların vazgeçilmez güzel isminin biyografisi.

Meltem Cumbul Kimdir Kaç Yaşında Hayatı

Meltem Cumbul, 1969 doğumlu ve İzmirli olan ekranlarda yıllardır varolan bir oyuncudur.Baba tarafından Konya nüfusuna kayıtlı olan oyuncunun annesi ise İzmir’de hayata gelmiştir.Toplam ailesinin 4 çocuğundan biri olan ünlü isim abisini 1992 senesinde kaybetmiştir.Kardeşleri arasında en küçük olandır ve 2 tane ablası vardır.Ablalarının isimleri Yonca ile Fundadır.Boyu 1.74’dür.

Oyuncu ilkokulu İzmir’de tamamlamasının ardından On üç yaşına yeni girdiği zamanlarda ailesinle beraber İstanbul’a gitmişlerdir.Ortaokul ve liseyi İstanbul’da okumuş ardından ise Mimar Sinan Üniversitesine girerek bu bölümden mezun olmuştur.Okul tamamlandıktan sonra İngiltere’ye gitmiş ve burada Tiyatrolarda çalışmaya başlamıştır.

Meltem Cumbul her zaman Tiyatro’da yer almak istemesine rağmen gelen bir teklif üzerine sunuculuk yapmıştır.Trt ekranlarında sunduğu programın ardından 1993 senesinle beraber Türkiye’ye tekrar gelmiş ve yine farklı bir yarışma programı olan Aşağı Yukarı adındaki yarışmada sunucu olmuştur.

1994 tarihinle beraber talk show sunmaya başlamış ve programına daima önemli ünlü isimleri davet etmiştir.Davet ettiği ünlü kişilerle programda hem muhabbet etmiş hemde tanınan önemli kişilerin taklitlerini yapmıştır.

Sunduğu üst üste programların ardından git gide tanınan bir kişi olmayı bilmiş ve tiyatroyuda unutmayarak daha fazla tiyatroya zaman ayırmaya başlamıştır.Dört Mevsim adındaki tiyatro oyununda yönetmenlik yapmıştır.İlk filmde rol alması 1994 tarihidir.

Meltem Cumbul Televizyonlarda gayet iyi işler yapmaya başlamasınla beraber önemli bir şhov programına imza attı.Adınıda taşımış olduğu Show programını sundu.1990 ve 2000’li seneye kadar olan dönemeç ünlü ismin en fazla popülerliğini arttırdığı yıllar olmuştur.Bu dönem içinde çok sayıda filmde oynamıştır.1999’dan başlayıp 2001’e kadar devam etmiş olan baya bir sene izlenmeyi başarmış Yılan Hikayesi adındaki dizide rol almıştır.

Almış olduğu ödüller arasında dikkat çeken ilk ödülünü yer almış olduğu film ile beraber gerçekleştirmiştir.Abdülhamit Düşerken adındaki film içerisinde gerçekleştirmiş olduğu performansınla Altın Portakal tarafından en iyi kadın oyuncu ödülü almıştır.

2004 senesinde Eurovizyon adında dünya çapında gerçekleşen ve Türkiye’de yapılan yarışmanın sunucusu olmuştur.

meltem-cumbul-biyografisi

Meltem Cumbul Oynadığı Diziler ve Filmler

1993 – İnsanlık Hali
1994 – Bir Sonbahar Hikayesi (Film)
1995 – Bay E (Film)
1995 – Böcek (Film)
1995 – Sahte Dünyalar
1995 – Çiçek Taksi
1996 – Tatlı Kaçıklar
1996 – Usta Beni Öldürsene (Film)
1998 – Karışık Pizza (Film)
1999 – Durusma (Film)
1999 – Propaganda (Film)
1999 – Yılan Hikayesi
2001 – Maruf (Film)
2002 – Abdülhamit Duserken (Film)
2002 – Beşik Kertmesi
2003 – Duvara Karsi
2004 – Gonul Yarası (Film)
2008 – Ask Yakar
2011 – Labirent (Film)
2011 – Nuri
2014 – Kusursuz Plan
2015 – Yaktın Beni (Film)

Meltem Cumbul kimdir, boyu, biyografisi, hayatı ile ilgili sizlere vermiş olduğumuz bilgilerin ardından yazımız burada tamamlanıyor.Sizde yorumlarınızı iletebilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir