Osman Pamukoğlu Kimdir Biyografisi

Osman Pamukoğlu Kimdir?

Hepar Genel Başkanlığını yapan Ünlü Emekli Askerlerimizden olan biri olan Osman Pamukoğlu Kimdir? biyografisi.

Osman Pamukoğlu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Osman Pamukoğlu 27 Aralık 1947 tarihinde Sinop ili Gerze ilçesinde dünyaya gelmiştir.Birçok yerde okumuştur.Bunlar Selimiye Askeri Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi, Kara Harp Okulu, Piyade Okulu, Milli Güvenlik akademisidir.Onbir yaşından beri yaklaşık 43 sene kadar Üniforma giyen biridir.10 Yıl kadar Piyade Subayı, 16 Yıl Kurmay Subay olarak görev aldı.1993 tarihinde Tuğgeneral rütbesi aldı.2002 tarihinde ise Tümgeneral iken emekli oldu.

1990 ile 1990 tarihleri arasında Edirne’de Alay Komutanlığı yaptı.1993 ile 1995 tarihleri arasında Hakkari’de Komando Turgayı Komutanlığı yapmıştır.1998 ile 2000 yılları arasında Kıbrısta görev aldı.2000 tarihinde İstanbul’da Piyade Okul Komutanlığında bulundu.Birçok ödüle layık görülen Ünlü Asker aynı zamanda Siyasetçi Altın Üstün Cesaret Madalyası almıştır.

Hakkari’de görev aldığı sırada Pkk’ya karşı başarılı operasyonlar yapan önemli Komutanlardan biri olmuştur.Çelik 1 Operasyonunda bulunmuş ve toplam bu operasyon 37 gün kadar sürmüştür.Bu operasyona toplam 35 bin kadar asker katılmış tarihin en önemli operasyonlarından biri olmuştur.

Hakkari’de bulunduğu süreden sonra KKTC’de görev aldı.Ünlü Askerimiz 5 tane Üstün Birlik Yetiştirme Nişanına sahip Türk Ordusunda bulunan tek kişi ünvanına sahiptir.

Eserleri Şunlardır:

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
Kara Tohum
Ey Vatan
Cumhuriyet Dönemi Öncesinde Türkler

Kendisi evlidir ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir