Şafak Pavey Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şafak Pavey Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

CHP Milletvekillerinden biri olan bazı zaman çok ses getiren önerilerde bulunan Chp’ye oy verenlerin büyük bölümününün sevdiği Milletvekili Şafak Pavey kimdir kaç yaşında nereli? ayrıntıları ile beraber işte Chp’li siyasetçinin biyografisi.

Şafak Pavey Kimdir Nerelidir Hayatı

Şafak Pavey Ankaralı olan fakat aslen Dadaşlar diyarı Erzurum şehrine kütüğü bağlı olan siyasetçidir.Annesinin mesleği Gazeteciliktir.1976’lı olan siyasetçi 10 Temmuz günü dünyaya gelmiştir.

1994 tarihinde Ankara’da müzisyen olarak bulunmuş Paul Pavey ile tanışmış ve 1 sene sonra İstanbul’da evlenmişlerdir.İsviçre’ye eşinle beraber gitmiş ve burada Sinema eğitimi alarak eğitimini sürdürmüştür.1996 senesinde İsviçre’de hayatını sürdürmüş olduğu yıllarda bir Tren kazası geçirmiş ve bu nedenle sol bacağını bu kazayla beraber kaybetmiştir.

Bu kazadan sonra hayatında çok değişiklik olmuş eşi ondan ayrılmıştır.Annesi her zaman onun yanında olmuş ve yaşadığı zor günleri 13 Numaralı Peron ismindeki yazmış olduğu kitapa dökmüştür.Bu yaşadıklarınla beraber Engellilerin dünyasına girmiş oldu.Çok zor şeyler yaşasada hayata bağlanmaktan hiç bir zaman vazgeçmedi ve her zaman hayata gülümseyerek baktı.

Şafak Pavey Londra’da Uluslarası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuş ve yüksek lisansınıda Londra’da yapmıştır.

İngilizce, İtalyanca, Fransızca Türkçe’den sonra bildiği diller arasındadır.Arapça’da az konuşabilmektedir.Bir süre BM’de görev almış ve dış ilişkilerden sorumlu olmuştur.Birleşmiş Milletler dış ilişkilerinde Mısır, İran, Cezayir, Lübnan gibi bir çok yerde bulundu.

Kardeşi olan Mehmet Önal ve annesi ile beraber Londra’da bir süre hayatını sürdü.Yaklaşık 15-16 senenin ardından Milletvekili seçimleri amacı ile 2011 tarihinde Türkiye’ye dönmüş ve Chp’nin İstanbul Milletvekili olmuştur.

Şafak Pavey 2012 tarihinde Chp’de Sosyal Politikalardan görevli Başkan yardımcısı görevine getirildi.Aynı sene Uluslararası Cesur Kadınlar ödülüne layık bulunarak Obama’nın eşinden ödül aldı.

İstanbul’da yayın yapan Agos isimli gazetede bir çok yazıya imza attı.2012 tarihinde BM İnsan hakları komitesi üyeliği yapmaya başladı.

Bu zamana kadar toplam 3 defa kitap yazan Şafak Pavey şu kitapların yazarıdır; 1996 tarihinde kazadan sonra yazmış olduğu kitap 13 Numaralı Peron, 2011 tarihinde Nereye Gidersem Gökyüzü benimdir, 2012 tariinde Mehdi’yi Beklerken yazmış olduğu kitaplardır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın