Süleyman Soylu Kimdir Biyografisi

Süleyman Soylu Kimdir?

Ak Parti’de sevilen kişilerden biri olan bir süre Trabzon Milletvekili olmuş ardından da İçişleri Bakanlığı görevine getirilmiş Süleyman Soylu Kimdir? nerelidir kaç yaşındadır?

Süleyman Soylu Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Süleyman Soylu 1969 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Aslen Trabzon Of’ludur.İlk ile Ortaöğretim’i İstanbul’da bitirmiştir.Liseyi ise Plevne Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesine girdi ve başarıyla mezun oldu.Siyasal hayatına 1987 tarihinde Dyp ile başlamıştır.Dyp Gençlik kollarında uzunca süre bulunan Siyasetci 1987-1990 tarihlerinde Dyp İstanbul İl Gençlik Kolllarında Yönetim kurulu üyeliği ile Teşkilat başkanlığı yapmıştır.1995 tarihinde DYP Gaziosmanpaşa üyeliğine seçilmiştir.

17 Temmuz 1995 tarihinde DYP Gaziosmanpaşa Olağan genel kurulu yapıldı ve kendisi aday oldu.Yapılan oylama sonucunda Gaziosmanpaşa İlçe başkanı oldu.Parti tabanının cok yoğun isteiğinle beraber hizmeti daha artarak devam etti.Ardından Doğru Yol Partisi’nden Gaziosmanpaşa Belediye başkanlığına aday oldu.Yerel Siyasette oldukça başarılı olmasınla beraber 1999 tarihinde yapılmış DYP İstanbul 7. Olağan Kongres’inde İstanbul İl başkanı seçildi.

6 Ocak 2008 tarihinde Demokrat partinin 4. Olağanüstü Kongresine katıldı ve Dp Genel başkanı oldu.2009 tarihinde yapılan 5. Olağanüstü Kongreden Ünlü Siyasetçi adaylıktan çekilmiş ve DP Genel başkanı Hüsamettin Cindoruk olmuştur.

visum china
visum china

Siyasetci Evlidir ve 2 çocuğu vardır.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir