Tunç Soyer Kimdir? Nerelidir?

Tunç Soyer Kimdir Nerelidir?

2 dönem İzmir’in Seferihisar Belediye başkanlığı yapmış ardından ise 2019 tarihindeki Yerel seçimlerle birlikte Chp’nin İzmir B.B adayı seçilmiş Tunç Soyer kimdir nerelidir? kariyeri nasıldır? hepsinin cevapları makalemizde.

Tunç Soyer Özgeçmişi

1959 tarihinde Başkent Ankara’da hayata merhaba diyen Tunç Soyer, küçüklüğünden beri yaşamını İzmir’de devam ettirmektedir.Babası 1998 tarihinde hayatını kaybetmiş olan Albay Nurettin Soyer’dir.Liseyi İzmir’de bulunan Bornova Anadolu Lisesi’nde bitirmiş ardından ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim görerek mezun olmuştur.

2 defa Yüksek Lisans yapmış olan isim, ilk olarak İsviçre’de “Uluslarası İlişkiler” üzerine lisans yapmış akabinde ise İzmir’de bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Avrupa Birliği” üzerine lisans eğitimi almıştır.

Ankara’da Hukuk okuduğu senelerde Tiyatro ve oyunculuk ile de ilgilenmiş olan isim ayrıca bir süre kadar Muhabir olarakta çalışmıştır.Bu işlerin ardından uzunca süre Turizm ile ilgilenmiş olan Tunç Soyer, çok sayıda önemli firmanın genel müdürlüğünü yapmış ve kurmuş olduğu aile şirketleriyle birlikte başarılı yatırımlar gerçekleştirmiştir.Özellikle Seferihisar’a kurmuş olduğu Tatil Köyü çok beğenilmiştir.

2003 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu mali kaynaklar raporu ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi içerisinde çalışmaya başladı ve dönemin başkanı olan Ahmet Pirişta’nın danışmanlığını üstlendi.

Tunç Soyer, 2009 tarihinde seçimlere katılma kararı aldı ve Chp’ye başvurdu.kimdirkim.com Yapılan başvuru ile birlikte CHP tarafından Seferihisar Belediye Başkan adayı olarak seçime katıldı ve Seferihisar Belediye başkanlığını kazandı.

2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde tekrar Chp’den aday gösterilen isim, yine Seferihisar’da birincilik elde eti ve seçimi kazanan oldu.

İngilizce ve Fransızca’yı Türkçe kadar iyi konuşabilen isim evlidir ve eşinin ismi Neptün Soyer’dir.2 tane kız çocukları vardır.Kızlarının ismi Defne ve Duygu’dur.

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday seçilmiş olan isim, yapılan anketlere göre İzmir’in yeni Büyükşehir Belediye başkanı olarak gözükmektedir.Belki de bu yazımızı okurken siz kendisi B.B başkanı olarak ilk mesajını vermiş olacak.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.