Atilla Taş kimdir, Atilla Taş'ın hayatı, biyografisi, Atilla Taş kaç yaşında, Atilla Taş nereli, Atilla Taş evli mi, eşi kimdir?

Atilla Taş Kimdir? Atilla Taş Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Atilla Taş kimdir, Atilla Taş’ın hayatı, biyografisi, Atilla Taş kaç yaşında, Atilla Taş nereli, Atilla Taş evli mi, eşi kimdir? İşte Atilla Taş hakkında detaylar.

Atilla Taş Kimdir?

Atilla Taş 4 Şubat 1975 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı ve köşe yazarıdır. 1998 yılında “Ham Çökelek” şarkısıyla Türkiye’de ün kazandı.

Atilla Taş Hayatı

Atilla Taş, 4 Şubat 1975’te Ceyhan, Adana’da dünyaya geldi. Hayatının ilk yıllarında annesinin Almanya’ya gitmesi üzerine anneannesi tarafından büyütüldü. İlkokul ve ortaokulu Ceyhan’da, liseyi İstanbul’da Davutpaşa’da tamamladı. Lise eğitiminin üçüncü sınıfında ailesi İstanbul’dan Mersin’e taşınma kararı aldı. Manisa ve Hakkâri’de zorunlu askerlik yaptıktan sonra şarkıcılık yapmak amacıyla İstanbul’a döndü.

İstanbul’da Erol Köse ile tanıştıktan sonra 1998’de Köse’nin yapım şirketinden ilk albümü Kırmızılım’ı piyasa sürdü ve bu albümdeki “Ham Çökelek” şarkısıyla gündeme gelerek ünlendi. 5. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde bu albümle “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” seçildi. Sonraki yıl Star TV dizisi Zilyoner’de Zülküf rolünü canlandırdı. 2000’de ABD’ye giderek New York Film Akademisi’nde sinema ve televizyon eğitimi aldı. Aynı sırada müzikal kariyerine de devam ederek Emmilenyum (2000), Pembeli (2001) ve Kınalı Kuzum (2004) albümleriyle ülkedeki popülerliğini devam ettirdi.

visum china
visum china

2010’ların başında Kanal 7’de Taş Devri programını sundu ve Show TV’deki Ben Burdan Atlarım yarışmasında yer aldı. Ekim 2012’de PSY’ın dünya çapında listelere giren “Gangnam Style” şarkısının “Yamyam Style” adındaki parodisini yayımladı.

Atilla Taş Evli mi?

Atilla Taş 1991 yılında İlkay Sarıköse ile evlendi. Bu evlilikten bir tane çocuğu vardır. Daha sonra ayrıldılar. 2016 yılında Meltem Güler ile evlendi.

Atilla Taş hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir