Bengü Kimdir? Kaç Yaşında Boyu

Bengü Kimdir Kaç Yaşında Boyu Kaç?

Albüm çıkartmaya başlamasının ardından ilk seneler hariç her sene bir albüm çıkartıp çoğu zaman şarkılarınla zirvede olmayı başarmış sempatik şarkıcılardan biri olan Bengü kimdir kaç yaşında boyu kaç? Bengü Erden biyografisi tüm doğru bilgileriyle sizlerle.

Bengü Erden Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şarkıcı Bengü kimdir, doğum tarihi 02.04.1979 olan hayata İzmir’de gözlerini açmış büyük bir kitle tarafından sevilen bir şarkıcıdır.İzmirli olan sanatçı Aslen ise Doğu Anadolumuzun güzel ili olan Malatyalıdır.İlkokula İzmir’de başlamış ve liseyi tamamlayana kadar İzmir’de okumuştur.Şarkıcının İzmir’den sonra gittiği yer İstanbul olmuştur.Marmara Üniversitesini kazanmış ve burada İşletme bölümünü okumuştur.Sadece Marmara Üniversitesi değil Akademi İstanbul’da eğitim almıştır.Boyu 1,61’dir.

Müziğin içinde olması daha küçük yaşlardayken başladı.İlkokula giderken bir yandanda İzmir’de bulunan Devlet Senfonisine katıldı ve sahnelenmiş çeşitli oyunlarda yer aldı.Buraya gitmesinle beraber Şan dersleri almaya başladı ve katılmış olduğu şarkı yarışmasında çok önemli bir derece alıp ikinci olmayı başardı.

Bu yarışmanın sonrasında Akademi İstanbul’a katılarak burada müzik dersleri görmeye başladı.Juri üyeliği yapan Kenan Doğulu ile tanışmasından sonra albüm teklifi aldı ve bu nedenle İstanbul’a tamamen yerleşme kararı aldı.

Bengü İstanbul’a yerleşmesinin ardından albüm çalışmalarına yoğunlaştı ve aynı zamanda 3 sene süresince vokallik yapmaya başladı.Türkiye ile beraber bir çok yabancı ülkeye gitti ve buralarda 300’den fazla konserde sahneye çıktı.Konserlerde göstermiş olduğu başarılarınla beraber zamanla çok ismi gündeme gelmeye başladı.Bir süre sonra sunuculukta yapmaya başlamış olan Bengü Atv’nin önemli programlarından olan Elifnağme programının sunuculuğunu yaptı.

Bengü ilk albümünü 2000 tarihinle beraber çıkartmış ve “Hoş Geldin” adındaki bu albüm müzik marketlerde yerini almıştır.Bu albümün sonrasında tam 5 sene geçmiş ve ikinci albümü olan Bağlasan Durmam albümünü çıkartmıştır.

bengu-erden-biyografi

2007’den başlamak üzere 2014 tarihine kadar her yıl bir albüm çıkartmayı sürdürmüş olan sanatçı Bengü en son ise “Altın Çağ” adındaki albümü çıkartarak radyoların en fazla dinlenilen albümlerinden birine imza atmıştır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.