Şarkıcı Candan Erçetin kimdir, Candan Erçetin'in hayatı, biyografisi, Candan Erçetin kaç yaşında, Candan Erçetin nereli?

Candan Erçetin Kimdir? Candan Erçetin Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Candan Erçetin kimdir, Candan Erçetin’in hayatı, biyografisi, Candan Erçetin kaç yaşında, Candan Erçetin nereli? İşte Candan Erçetin hakkında merak edilenler.

Candan Erçetin Kimdir?

Candan Erçetin 10 Şubat 1963 tarihinde Kırklareli’nde dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı

Candan Erçetin Hayatı

Candan Erçetin, küçük yaşlarındayken Galatasaray Lisesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. Sonraki yıllarda şan eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi’nde Klasik Arkeoloji bölümünü bitirdi. Okuldaki son yılında “Halley” şarkısıyla Türkiye’yi 1986 Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak yarışmaya dahil oldu.

visum china
visum china

Grup o zamana kadarki en iyi dereceyi alarak dokuzuncu olmuştu. Bazıları için büyük bir müzikal kariyerin başlangıcı gibi duran bu olaya rağmen, çok severek devam ettiği Arkeoloji eğitimini bu noktada sonlandırmak istemedi. Kazandığı bursla yüksek lisans yapmak üzere Viyana Üniversitesi´ne giderek henüz başlangıcında olan müzik kariyerine son verdi.

1995’te Hazırım albümüyle dikkat çeken bir çıkış yaptı, 1997’de hit olan “Yalan” şarkısını içeren Çapkın albümünü yayımladı. 2000’de yılın en çok satanı olan Elbette’nin ve 2002’de “Gamsız Hayat” şarkısı eşliğinde yayımlanan Neden’in ardından Melek (2004), Kırık Kalpler Durağında (2009) ve Milyonlarca Kuştuk… (2013) albümlerini satışa sundu. Bu albümlerin dışında hazırladığı Chante Hier Pour Aujourd’hui (2003) ve Aranjman 2011 (2011) albümlerinde Fransızca; Aman Doktor (2005) albümünde ise Yunanca şarkılara yer verdi.

Erçetin, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli projelerde de yer aldı. 1994’te sunuculuk yapmaya başladı, 2007’de Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar programını sundu. 2005’te Yıldızların Altında müzikalinin başrolünü oynadı. Gölgesizler (2008) ve Kaptan Feza (2009) filmlerinin müziklerini hazırladı ve yapımında görev aldı. Bir dönem Galatasaray Lisesi’nde müzik öğretmenliği yaptı, 2009’da Galatasaray Üniversitesi’nde diksiyon dersleri vermeye başladı.

25 Haziran 2013 tarihinde Ünal Aysal tarafından Ümit Özdemir ile birlikte Galatasaray SK Başkan Yardımcılığı’na atandı. Erçetin, 2014’te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Fransız-Türk ilişkilerine yaptığı katkılar sayesinde Sanat ve Edebiyat Nişanı ile ödüllendirildi, bunun yanı sıra bugüne kadar çalışmalarıyla çok sayıda ödül kazandı.

Şarkıcı Candan Erçetin kimdir, Candan Erçetin'in hayatı, biyografisi, Candan Erçetin kaç yaşında, Candan Erçetin nereli?

Candan Erçetin Evli mi?

Candan Erçetin uzun yıllardır Hakan Karahan ile birliktedir.

Candan Erçetin Kaç Yaşında?

Candan Erçetin 1963 doğumludur.

Candan Erçetin Nereli?

Aslen Arnavut ve Makedon kökenlidir.

Candan Erçetin Boyu Kaç?

Candan Erçetin 1.69 metre boyundadır.

Candan Erçetin Kaç Kilo?

Candan Erçetin 61 kilo ağırlığındadır.

Candan Erçetin Burcu Nedir?

Candan Erçetin kova burcudur.

Candan Erçetin Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2019 – Annem
  • 2009 – Gölgesizler
  • 2006 – Yabancı Damat
  • 2005 – Yıldızların Altında
  • 2003 – Hayat Bilgisi
  • 1998 – Anlat Şehrazat
  • 1993 – Gece Melek ve Bizim Çocuklar

Candan Erçetin hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.