Moda tasarımcısı Cemil İpekçi kimdir, nereli, Cemil İpekçi'nin hayatı, biyografisi, Cemil İpekçi kaç yaşında?

Cemil İpekçi Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Cemil İpekçi’nin hayatından detaylar merak ediliyor. Moda tasarımcısı Cemil İpekçi kimdir, nereli, Cemil İpekçi’nin hayatı, biyografisi, Cemil İpekçi kaç yaşında? İşte Cemil İpekçi hakkında merak edilen detaylar.

Cemil İpekçi Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Remzi Cemil İpekçi 5 Ağustos 1948 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafı Selanik’ten gelmiştir. Baba tarafından Sabatay Sevi ile akraba, gazeteci İsmail Cem ve Abdi İpekçi ile kuzendir. Anne tarafından ise soprano Leyla Gencer’in akrabasıdır.

Eğitimini 1971 yılında İngiltere’deki Kraliyet Sanat Akademisi’nde tamamladı. 1972-75 yılları arasında stilist olarak çalıştı. 1975 yılında Tzagane isimli moda evini kurdu. 1979 yılında Tzagane’ın bir şubesini Fransa’nın Nice şehrinde açtı. 1984 yılına kadar her iki moda evinde birden Türk ve Anadolu kültürünü işleyen çalışmalar yaptı. 1984 yılında İstanbul’da Haute Couture moda evini kurarak çağdaş gece modasına dönüş yaptı. 1990’lara kadar Türk ve Anadolu motifli çalışmalarına ara verdi ise de, bu kesinti 1992 yılındaki “Suzeni” isimli koleksiyonu ile sona erdi.

2002 yılında Star TV’nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasının birincisi Azra Akın’ın elbisesini tasarladı. Elbisenin kumaşını Kapalıçarşı’dan aldı. Kıyafet tasarımlarının yanı sıra Damra markalı pırlanta ürünlerinin tasarımını da gerçekleştirmiştir. Ayrıca 2015 yılında Show TV’de yayınlanan Bu Tarz Benim 2. sezon yarışmasının jüri üyeliğini de yapmıştır.

Cemil İpekçi hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir