Cihan Ünal kimdir, nerelidir, Cihan Ünal kaç yaşında, Cihan Ünal evli mi, kaç kez evlendi?

Cihan Ünal Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Yalnız Kurt dizisinde Davut Bahadır karakterini oynayan Cihan Ünal’ın hayatı, biyografisi merak konusu oldu. Cihan Ünal kimdir, nerelidir, Cihan Ünal kaç yaşında, Cihan Ünal evli mi, kaç kez evlendi? İşte Cihan Ünal hakkında merak edilenler.

Cihan Ünal Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Cihan Ünal 22 Ocak 1946 tarihinde dünyaya gelmiştir. Cihan Ünal’ın doğum yeri Taşköprü, Kastamonu’dur. İlkokulu Tosya ve Kırıkkale’de tamamladı. Ankara Cebeci Ortaokulu ve Kurtuluş Lisesi’nde okudu. 1960-1964 yılları arasında Ankara Radyosu’nun Çocuk Kulübü’nde, eğitim programları ve radyo tiyatrolarında çocuk seslendirme sanatçısı olarak yer aldı.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1962 yılında Ankara Halkevi’nde tiyatro kurslarına katıldı. Ardından aynı yerde oyunculuk yaptı. Nüzhet Şenbay, Nurettin Sevin, Suat Taşer, Haldun Marlalı ve Mahir Canova gibi önemli isimlerden eğitim aldı. Ayrıca Suat Taşer’in yönettiği Öteye Doğru başlıklı oyunda başrol olarak oynadı. 1963-1964 yıllarında Ankara Devlet Tiyatrosu oyunlarında küçük rollerde görev aldı. 1964 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’na girdi.

1969 yılında konservatuvarın tiyatro bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak göreve başladı. Sinemada ilk kez 1971 yılında Damdaki Kemancı filminde oynadı. İkinci defa oynadığı sinema filmi ilk Türk korku klasiklerinden olan Şeytan oldu. 1971-1973 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünde Cüneyt Gökçer’in asistanlığını yaptı. 1973-1982 yılları arasında aynı okulda öğretim görevlisi olarak diksiyon, mimik, rol ve sahne derslerine girdi.

1982 yılında British Council bursu ve Ankara Devlet Tiyatroları bilgi-görgü hakkı ile Londra’ya gitti. Burada Ulusal Kraliyet Tiyatrosu ve Royal Shakespeare Company’de çeşitli provalara katılarak eğitimini devam ettirdi. Yine Londra’da misafir eğitmen olarak Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi’nde bulundu. 1983 yılına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. 1987-2000 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde rol, diksiyon, mimik ve sahne dersleri verdi.

1992 British Council ve Royal Shakespeare Company’nin davetlisi olarak Stratford’da ses ve nefes seminerlerine katıldı. 1997’de özel bir diksiyon ve spikerlik kursunda öğretmenlik yaptı. 1999 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde oyunculuk ve diksiyon derslerine girdi. 2000 yılından itibaren görev aldığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda, 2001 yılında tiyatro anasanat dalı başkanı oldu. Cihan Ünal, İngiltere merkezli Centre for Performance Research ve Tiyatro Oyuncuları Derneği üyesidir.

Cihan Ünal Evli mi?

Cihan Ünal ilk evliliğini Sabiş Kuzuoğlu ile yaptı. Bu evlilikten Irmak adında bir kızı oldu. İkinci evliliğini ise Mine filminin setinde tanıştığı Türkan Şoray ile yaptı. Bu evliliğinden Yağmur adında bir kızı vardır. 2000-2002 yıllarında Nazlı Tazebay ile evlilik yaşadı.

Cihan Ünal hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.