Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Nedir?

Geçen yıl adını duyamaya başladığımız, Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd olayından sonra giderek daha popüler hale geldi ve insanların kendilerini ifade etmek istediği bir yer haline geldi. Başlangıçta ABD gündemini tartışmak için bir uygulama olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’nde doğup geliştirilen bir uygulama olduğu için, artık birçok farklı ülkede / bölgede çeşitli gündem maddelerine kendi içeriğinizle erişebileceğiniz bir platform haline geldi.  Türkiye’de ise 2021 ilk aylarından itibaren kullanılmaya başladı.

Davet sistemi ile üye olunan bu sistem aslında yeni nesil podcasting platformları olarak düşünebilirsiniz, ancak elbette çok büyük farklılıklar var. Öncelikle kullanıcı tarafından oluşturulan kanallarda çeşitli sohbetleri gerçek zamanlı olarak dinleyebileceğiniz, uzmanlaşmak istediğiniz veya ilgi duyduğunuz alanlarda ders odaları bulabileceğiniz ve iletişim kurabileceğiniz yeni nesil bir platform olarak düşünebilirsiniz.

Daha genel anlamda Clubhouse’u tercih ettiğiniz platformda modern bir kafe olarak düşünebilirsiniz.

ClubHouse Nedir?
ClubHouse Nedir?

Clubhouse’a Nasıl Üye Olabilirim?

Aslında uygulama bir yıldan fazla bir süredir kullanılıyor ama pazarlama ve diğer nedenlerden dolayı ülkemize gelmesi biraz zaman aldı, şu anda sadece davet ile erişebiliyorsunuz. Şu anda platform olarak Android desteği yoktur, yalnızca Iphone / IOS kullanıcıları için mevcuttur. Üye olabilmeniz için uygulamayı kullanan arkadaşlarınızın size davetiye göndermesi gerekir ve ilk üyenizin 2 davetiye hakkı vardır. Özetle bir iPhone ve uygulamayı kullanan bir arkadaşınızın olması yeterli.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

 İlk başta uygulamayı anlamakta zorlanabilirsiniz. Bunun en büyük nedenlerinden biri de ilgilendikleri bölgenin Türkçe olmamasıdır. Arama yapsanız bile Türkçe içeriğe veya ilgi alanlarına erişemeyeceksiniz. Elbette, ilgi alanı için küresel bir adı olan bir başlık seçebilirsiniz, ancak uygulama size küresel sohbet odasını gösterecektir. Başka bir deyişle, ilginizi çeken konularda İngilizce veya diğer dillerde içerik sağlar.

Diğer Nedir kategorimizdeki yazılarımız için tıklayınız?

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın