Coşkun Sabah Kimdir?

Coşkun Sabah Kimdir?

Mükemmel bestelerinin yanı sıra söylemiş olduğu şarkılardaki içtenlikle beraber Müzik kadrosunun önemlilerinden biri olan Coşkun Sabah Kimdir?

Coşkun Sabah Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Coşkun Sabah 16 Ekim 1954 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur.Babasının ismi Tekin, Annesinin ismi ise Roza’dır.Evli olan Sanatçı 2 tane kız çocuğa sahiptir.Birçok gündemden hiçbir zaman düşmeyen besteye imza atmıştır.1980 li tarihlerden 1990 lı tarihlere kadar popüler olmuş ve fantezi müzik ile Türk Sanat Müziği Pop kategorilerinde şarkılar seslendirmiştir.Ud çalmasındaki başarısı dinlenmeye değerdir.

1990 tarihinde çıkarmış olduğu Beni Unutma Aşığım adındaki albümü Türkiye’de en fazla satılmış albümlerden kayıtlarından biri olmuştur.En önemli dönemleri bu albümü çıkardığı zamanlar olmuştur.İzinsiz piyasaya sürülmüş albümleri sebebi ile Emre Plakçılık ile davalık olmuştur.Kendisinin işletmeciliğini yapmış olduğu Sies adındaki mekanda şarkılarını seslendirmiştir.

Birçok ilde Konserler vererek Müzik hayatına devam eden Sanatçı Kütahya’da vermiş olduğu konserde en iyi şarkısının Anılar olduğunu belirtmiştir.Kış aylarında İstanbul’da sahne alan Sanatçı yaz aylarında ise Bodrum’da evinde beste yapmaktadır.Gülben Ergen’in aranjörlüğünü yapmakta olan Taşkın Sabah kardeşidir, Keman ile ud sanatçısı olan Bülent Sabah ise abisidir.

En çok beğenilen şarkıları ise Anılar, Aşığım sana, Sen başkasın, Var mı Böyle Bir Sevda gibi şarkılardır.

Coşkun Sabah Çıkarmış Olduğu Albümler

1989 – Ağlamak İstiyorum
1990 – Beni Unutma / Aşığım Sana
1991 – Haberin Var Mı
1992 – Kör Aşık – İsyanlardayım
1993 – Alıştım Sana
1994 – İşte Coşkun Sabah
1995 – Ayrılmayalım
1997 – Şahika
1998 – Bir Gün Gelecek
2003 – Okyanus & Best Of
2011 – İşte
2011 – Aşk Kitabı
2014 – Nihayet

Yukarıdaki albümler cd albümleri olarak Müzik marketlerde bulunmaktadır.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın