Defne Samyeli Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Defne Samyeli Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Küçüklük yaşlarımızdan itibaren eminim bir çok kişi onu ekranlarda görmüştür.Sunuculuk konusunda Türkiye’nin usta isimlerinden olan bir çok kanalda görevler yapmış ardından oyunculuktada kendini gösterme şansı bulmuş Ünlü isimlerden Defne Samyeli kimdir kaç yaşında nereli?

Defne Samyeli Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Defne Samyeli Ailesinin Malatya’lı olması sebebi ile Malatya nüfusuna bağlı fakat İstanbul’da doğup büyümüş bir isimdir.Bir tane erkek kardeşi bulunmaktadır.Çocukluk yaşlarındayken Trt Çocuk Koru ekibinde yer almıştır.Liseyi çok iyi bir başarı yakalayarak Lise’yi 3. olarak tamamlamıştır.Boyu 1.74’dür.

Defne Samyeli Kaç Yaşında? Ünlü bayan 1972 tarihinin 17 Mart’ında doğmuştur.Liseyi mükemmel bir derece alıp bitirmesinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesini kazandı.Fakat iş yaşamındaki yoğunluk sebebi ile okulu yarım bırakıp ardından farklı bir bölüme geçiş yaparak orayı bitirmiş oldu.

Star Tv kanalının 1991 senesinde düzenlemiş olduğu Güzelik yarışmasına katıldı ve bu yarışmada Türkiye’nin o sene içersinde 3. en güzel bayanı seçildi.Bu yarışmada 3. olduğu için Senagal’de düzenlenen Güzellik Yarışmasında ülkemizi iyi şekilde temsil edip buradada 3. olup ülkemize döndü.

Başarılı güzellik derecelerinden sonra ekranlarda gözükmeye başladı ve ilk baş Star tvde gençlere yönelik olan programın sunuculuğunu yaptı sonrasında ise Salı Pazarı isimli programı sundu.

Bir dönem Kanal D’nin yöneticisi Tuncay Özkan olduğu sıralarda Kanal D televizyonunda haberleri sundu.Kanal D’den sonra Show tvye geçti ve hem sunucu hemde editör oldu.

Kendisinin Tek Başına adındaki tek bir tane albümü bulunmaktadır.1994 senesinde Show Tv televizyonunda Show’da Show adındaki programı sundu.Ardından Show Tv kanalından Kanal D kanalına geçti.Kanal D ekranında Şakalamaca ismindeki programı sunup sonrasında ise Gecenin İçinden programını sundu.

Defne Samyeli 2000 tarihinde kanser tedavisi görmeye başladı.Temmuz ayı içersinde Amerika’ya gitti ve burada başarılı bir Ameliyat geçirdi.

Hastalığı tamamen atlattıktan sonra tedavi ile beraber Amerika’dan döndü ve tekrar Kanal D ekranlarındaki işinin başına geçti.15 Temmuz 2002 senesinde Kanal D’den tekrar Show tvye geçti ve yaklaşık olarak 6 sene boyunca Show Tv ekranında çalıştı.

2008 tarihinde Show tvden ayrıldı ve Atv ekranlarında bir süre kadar program sunuculuğu yaptı.

defne-samyeli-biyografi

Defne Samyeli Evli mi? 1995 senesinde Eren Talu ile dünya evine giren Ünlü bayan 2011 senesinde 16 senelik evliliklerini bitirme kararı aldılar.İki tane kız çocuğu bulunan Samyeli’nin kızlarının adları ise Deren ile Derin’dir.

2013 tarihinde Babam Sınıfta Kaldı dizisinde oynayan Ünlü bayan 2015 senesinde ise Kurtlar Vadisinin oyuncu kadrosunda bulunmuştur.

Defne Samyeli kimdir, yaşı, boyu, evli mi ünlü tanınmış bayan hakkındaki her bilgiyi sunmuş bulunuyoruz.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın