Doğukan Dudaroğlu
Doğukan Dudaroğlu

Doğukan Dudaroğlu Kimdir?

Doğukan Dudaroğlu kimdir, Doğukan Dudaroğlu iş hayatı hakkında bilgiler ve Doğukan Dudaroğlu hakkında basında çıkan haberler için yazımızı okuyabilirsiniz. EKU Fren Döküm San. A.Ş.’de Genel Müdürlük görevini yapmaktadır, aynı zaman da TAYSAD yönetim kurulu üyesi ve TAİDER üyesidir.

Doğukan Dudaroğlu Ne Zaman Doğdu?

Doğukan Dudaroğlu 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Doğukan Dudaroğlu Eğitimi

Koç Lisesi’nden 2003 senesinde mezun olduktan sonra üniversite okumak için İngiltere’ye gitmiştir.

2007 yılında da İngiltere Reading Üniversitesi, Ekonomi (BSc) bölümünden mezun olduktan sonra kariyer basamaklarını hızla çıkmıştır.

Doğukan Dudaroğlu
Doğukan Dudaroğlu

Doğukan Dudaroğlu Kariyeri

Şu an EKU Fren Döküm San. A.Ş.’de Genel Müdürlük görevinde olsa da geçmiş senelerde çeşitli özel sermaye fonlarının kurulum ve yönetim aşamalarında yer almıştır. Garanti Yatırım’ın  Cerberus Capital Management L.P. ortaklığında kurulmuş olan 400 milyon dolarlık Özel Sermaye Fonu (Private Equity) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile kurulan 150 milyon dolarlık özel sermaye fonu bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Otomotiv, gayrimenkul, enerji ve üretim gibi birçok farklı sektörde çalışma fırsatı bulan Doğukan Dudaroğlu, potansiyel şirketlere yatırım yapılmasında görev alarak üretimi desteklemiştir.

Doğukan Dudaroğlu
Doğukan Dudaroğlu

Mey İçki’nin İngiliz Diageo Plc’ye gerçekleştirdiği 2.1 milyar dolarlık satışına da stratejik danışmanlık yapmıştır.

EKU Fren

EKU Fren, sadece Türkiye’de değil globalde de tanınan bir firmadır.

  • Eku ülkemizdeki ilk fren kampanası üreticisi olarak 1962 yılında Karabük’te kurulmuştur.  
  • Avrupa’nın en büyük dökümhanelerinden biridir.  
  • Mekanik işleme ekipmanları 2 milyon adet üretim kapasitesine sahiptir. Kamyon disk frenleri gibi birçok ürün ile karşımıza çıkar. 
  • Başarılı üretimleri, Avrupa ve Amerika’ya ihraç edilmektedir.  
  • Araştırma ve geliştirme yatırımlarına odaklanır. Tesislerinde çevreye duyarlı üretime önem vermektedir ve çevre ödülü almıştır.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Doğukan Dudaroğlu, kampana fren balatası üretimi, en iyi fren balata üreticisi gibi başarılı işler ile adını duyuran EKU Fren’in Genel Müdürü’dür.

Paramı Biriktirme Programı - Monay... Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan Monay'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir