Elif Kaya Kimdir?

Elif Kaya Kimdir?

Farklı ses tonu ve şarkılara vermiş olduğu enerjisi ile bir çok dinleyicinin beğenisini kazanan ünlü şarkıcı Elif Kaya kimdir? kaç yaşında, aslen nereli ve boyu kaç? işte cevapları ve en doğru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Elif Kaya Kimdir? Biyografisi

Şarkıcı Elif Kaya, 1988 tarihinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde hayata gözlerini açmış bir isimdir.Ailesinin 3 çocuğu içerisinde en büyük olan ismin 2 tane kız kardeşi vardır.Çocukluk yılları İstanbul’da geçmiş olan şarkıcı güzel bir çocukluk geçirmiş ve yeşilin bol olduğu bir mahallede büyümüştür.

Elif Kaya’nın boyu 1.66 cm, kilosu 55 ve göz rengi ise Kahverengidir.

12 yaşındayken beste yapmaya başlayan isim ardından ailesine haber vermeden müzik yarışmasına katılmış ve ilk 12 sıraya girmiştir.Yarışmada Melekler isimli grupla beraber şarkılar söylemiş olan isim akabinde ise 2009 yılında profesyonel şekilde şarkı söylemeye başlamıştır.İlk olarak Vokallik yaparak kariyerine başlayan isim bir çok önemli sanatçının vokalliğini üstlenmiştir.

2013 tarihinde tekrardan şarkı yarışmasına katılmış olan isim Atv’de yayınlanmış Veliaht isimli yarışmada yer almıştır.Yarışmanın ardından 2014 tarihinde ilk albümünü çıkarmış olan Elif Kaya, albümüne “Karanlık Dünyam” adını vermiştir.Albümündeki ilk klibinide yine albümün adını taşıyan “Karanlık Dünyam” parçasına çeken isim yine bu albümde bir çok sanatçı ile beraber şarkılar seslendirmiştir.

2016 tarihinde single bir albüm ile büyük bir çıkış elde etmiş isim “Bir Bilebilsen” isimli parçayı kendine has yorumu ile seslendirmiş ve klibi milyonlarca insan tarafından izlenmiştir.2017 tarihinde Aşklarca isimli yine bir single albüm çıkartan isim kariyerinde önemli bir noktada bulunmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın