Emel Göksu kimdir, nereli, Emel Göksu hayatı, biyografisi, Emel Göksu kaç yaşında, Emel Göksu rol aldığı dizi ve filmler neler?

Emel Göksu Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Aile dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan Emel Göksu kimdir, nereli, Emel Göksu hayatı, biyografisi, Emel Göksu kaç yaşında, Emel Göksu rol aldığı dizi ve filmler neler? İşte Emel Göksu hakkında merak edilen ayrıntılar.

Emel Göksu Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Emel Göksu 25 Şubat 1945 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. Türk, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1962 yılında profesyonel olarak sanat yaşamına başlamıştır. 1968-69 yıllarında Denge Çocuk Tiyatrosu adındaki Ankara’da ilk gezici çocuk tiyatrosunu kurmuştur.

1970 yılında İngiltere’de “L.A.M.D.A”da mime eğitimi almıştır. 1974 yılında İzmir Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde göreve başlayan sanatçı 1980 yılından itibaren çalışmalarını Ankara Devlet Tiyatrosunda sürdürmektedir. Bizim Evin Halleri dizisinde oynadığı Fincan rolü ile geniş izleyici kitlesi tarafından tanınmıştır.

Emel Göksu’nun Özel Hayatı:

Oyuncu Sönmez Atasoy ve Alperen Keleş ile evlilikler yaptı. Emel Göksu kendisi gibi oyuncu olan Fadik Sevin Atasoy’un ve Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde bale sanatçısı olan İbrahim Eren Keleş’in annesidir.

visum china
visum china

Emel Göksu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir