Esra Harmanda kimdir? nereli kaç yaşında boyu kaç?

Esra Harmanda Kimdir?

Ekranlarda yıllardır yer alan deneyimli isimlerden biri olan ve oyunculuk ile birlikte sunuculuk yapan ünlü isim Esra Harmanda kimdir? kaç yaşında, nereli, boyu, kilosu nedir? tüm yanıtları sizler için yazımızda bulunmaktadır.

Esra Harmanda Kimdir? Biyografisi

29 Haziran 1975 yılında İzmir’de hayata merhaba diyen Esra Harmanda, 1.67 metre boyunda, 57 kilo ve Yengeç burcudur.Liseyi İzmir’de bulunan İnönü Lisesi’nde tamamlamış olan isim, ardından ise Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Ünlü isim, 1994 tarihinde İzmir’in köklü gazetelerinden biri Yeni Asır gazetesinin düzenlemiş olduğu yarışmaya katılmış ve yarışma sonucunda Yüz Güzellik Kraliçesi birincisi seçilmiştir.Bu yarışma sonrası İzmir’den İstanbul’a gitmiş olan isim, Sait Sökmen Ajansı’na kayıt olmuş ve ardından ise dizi ile filmlerde rol almaya başlamıştır.

İlk olarak 1996 tarihinde “Kralın Hayatı” adındaki filmde oynayan ünlü isim, ardından ise 1997 yılında “Ne Ekersen” ismindeki filmde yer almıştır.kimdirkim com Son olarak 2016 tarihinde “Sekerat Son” filminde rol alan ünlü isim sunuculuğa ise halen devam etmektedir.

Sunuculuk yapmaya da tıpkı dizilere başlamış olduğu tarihlerde başlamış olan Esra Harmanda, öncelikle Atv televizyonunda muhabirlik yapmış ardından ise Kanal A ekranlarına geçerek burada “Esra Harmanda ile Hadi Konuşalım” adındaki programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Kanal A’nın ardından 2012 tarihinde Trt 1’e transfer olan güzel sunucu, toplam 3 yıl boyunca Trt 1 ekranlarında “İyi Fikir” isimli programı sunmuştur.

2017 tarihinde Show Tv kanalına geçmiş olan ünlü isim, Show Tv ekranlarında uzun süredir “Hayat Güzeldir” isimli programı sunmaktadır.

Esra Harmanda Rol Aldığı Diziler ve Filmler

1996 – Kralın Hayatı
1997 – Ne Ekersen (Film)
1997 – Sırtımdan Vuruldum
1998 – Mavi Düşler
1999 – Şükran Büfe
1999 – İç Güveyi Billy
2000 – Tirvana
2000 – İmparator
2006 – Kadın Severse
2009 – Kurtlar Vadisi Pusu
2016 – Sekerat Son (Film)

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir