Füsun Demirel kimdir, nereli, Füsun Demirel hayatı, biyografisi, Füsun Demirel kaç yaşında?

Füsun Demirel Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Çöp Adam dizisinde Aysel karakterini oynayan Füsun Demirel kimdir, nereli, Füsun Demirel hayatı, biyografisi, Füsun Demirel kaç yaşında? İşte Füsun Demirel hakkında detaylar.

Füsun Demirel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Füsun Demirel 13 Haziran 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve çevirmen. Füsun Demirel 1976 yılında Perugia Yabancılar Üniversitesinden ve 1980 yılında Roma Dramatik Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980 yılında Almanya Berlin Kollektiv Theater’da Vasıf Öngören’in yazıp yönettiği Zengin Mutfağı oyunuyla sanat hayatına başladı.

Çevre Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Dostlar Tiyatrosu’nda çalıştı. 1984 yılında Atıf Yılmaz’ın Bir Yudum Sevgi filmi ile tiyatrodan sinemaya geçiş yaptı. Özellikle Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar ve Büyük Adam Küçük Aşk gibi filmler ile Sıdıka ve Şaşıfelek Çıkmazı gibi dizilerdeki oynadığı karakterlerle tanınır.

Oyunculuğunun yanı sıra, iyi derecede İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilgisine dayanarak çevirmenlik yaptı ve Dario Fo ile Franca Rame’nin toplam 27 oyununu Türkçeleştirdi. Ayrıca Füsun Demirel 1996 yılında ÇASOD başkanlığı yapmıştır.

Füsun Demirel hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir