Füsun Demirel kimdir, nereli, Füsun Demirel hayatı, biyografisi, Füsun Demirel kaç yaşında?

Füsun Demirel Kimdir, Hayatı, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

Çöp Adam dizisinde Aysel karakterini oynayan Füsun Demirel kimdir, nereli, Füsun Demirel hayatı, biyografisi, Füsun Demirel kaç yaşında? İşte Füsun Demirel hakkında detaylar.

Füsun Demirel Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Füsun Demirel 13 Haziran 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve çevirmen. Füsun Demirel 1976 yılında Perugia Yabancılar Üniversitesinden ve 1980 yılında Roma Dramatik Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980 yılında Almanya Berlin Kollektiv Theater’da Vasıf Öngören’in yazıp yönettiği Zengin Mutfağı oyunuyla sanat hayatına başladı.

Çevre Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Dostlar Tiyatrosu’nda çalıştı. 1984 yılında Atıf Yılmaz’ın Bir Yudum Sevgi filmi ile tiyatrodan sinemaya geçiş yaptı. Özellikle Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar ve Büyük Adam Küçük Aşk gibi filmler ile Sıdıka ve Şaşıfelek Çıkmazı gibi dizilerdeki oynadığı karakterlerle tanınır.

Oyunculuğunun yanı sıra, iyi derecede İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilgisine dayanarak çevirmenlik yaptı ve Dario Fo ile Franca Rame’nin toplam 27 oyununu Türkçeleştirdi. Ayrıca Füsun Demirel 1996 yılında ÇASOD başkanlığı yapmıştır.

visum china
visum china

Füsun Demirel hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir