Gökhan Abur kimdir, nereli, Gökhan Abur'un hayatı, biyografisi, Gökhan Abur kaç yaşında?

Gökhan Abur Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Aslen Nereli?

NTV’de hava durumu programını sunan Gökhan Abur kimdir, nereli, Gökhan Abur’un hayatı, biyografisi, Gökhan Abur kaç yaşında? İşte Gökhan Abur hakkında detaylar.

Gökhan Abur Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Gökhan Abur 1943 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. Babasının subay olması sebebiyle Türkiye’de farklı illerde yaşadı. 1967 yılında Hafta Sonu Gazetesinin düzenlediği yarışmada sahne aldı ve burada dördüncü olmayı başardı. Yarışma ardından plak teklifleri alan isim bunları değerlendirdi ve günümüze kadar Toplam 14 tane 45’lik plağı ve “Bir Gün Karşılaşırsak” isimli bir albümü hazırladı.

1983’ten sonra deniz ve denizcilikle ilgilendi. Sonrasın da uzak yol kaptanlarına eğitim verdi. 2000 yılında Açık Radyo’da iki yıl süre ile “Açık Deniz” adlı bir de program yaptı. Gökhan Abur 2000 yılından sonra Atlantis Yatçılık’ta “Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini” dersleri verdi. Uzun bir süre Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Bölümü’nde görev yaptı. Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Mühendisliği görevinden 2003 yılında emekli oldu. Gökhan Abur halen NTV Hava Durumunu sunmaktadır.

Gökhan Abur hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir