Hilal Altın kimdir, Hilal Altın nereli, Hilal Altın'ın hayatı, biyografisi, Hilal Altın kaç yaşında, Hilal Altın babası kimdir, kimin kızı?

Hilal Altın Kimdir? Hilal Altın Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olan Hilal Altın kimdir, Hilal Altın nereli, Hilal Altın’ın hayatı, biyografisi, Hilal Altın kaç yaşında, Hilal Altın babası kimdir, kimin kızı? İşte Hilal Altın hakkında detaylar.

Hilal Altın Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Hilal Altın 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurumlu’dur. 80’li yıllarda arabesk müziğin önemli isimlerinden biri olan Hüseyin Altın’ın kızıdır. Hilal Altın müziğe küçük yaşta babası Hüseyin Altın’ın kliplerin de oyunculuğu ile eşlik ederek başlamıştır.

Ancak babasının müzik hayatını erken bitirişinden etkilenerek profesyonel müzik hayatına babasının vefatından sonra, öncelikle babasından aldığı müzik dersleri ve sonrasında İstanbul Kadıköy Güzel Sanatlardan aldığı şan ve piyano dersleri ile devam etmiştir.

Müzik kariyerine başlamadan önce özel sektörde çeşitli alanlarda çalışmıştır. Kendisi müziğe geçiş kararını “Babamın anılarını, hatıralarını, zamana bıraktığı güzellikleri yeniden yaşatmak ve günümüze taşımak için bayrağı devir aldım.” Şeklinde yorumlamaktadır. Daha önce Babası Hüseyin Altın’ın sanatçının doğduğu yıl olan 1988 yılında seslendirdiği “Sevmesini Bileceksin” adlı parçaya kendi özgün yorumunu yaparak ilk tekli çalışmasını oluşturmuştur. Sanatçı 2022 yılının ikinci yarısında sevenleri ile yeni projeleri ve konserleri ile buluşmayı hedeflemektedir ve çalışmalarını bu doğrultuda devam ettirmektedir.

visum china
visum china

Hilal Altın hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir