Kamuran Akkor Kimdir?

Kamuran Akkor Kimdir?

Arabesk müzikte öne çıkmış bayan sanatçılardan biri olan birçok hafızalarda yer edinmiş şarkıyı söylemiş Kamuran Akkor Kimdir? nerelidir?

Kamuran Akkor Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Kamuran Akkor 1947 senesinde İstanbul’da hayata geldi.Ailesi müzikle ilgilenen bir aile olduğu için yıllarını şanslı bir şekilde müzik içersinde geçirdi.Babası’nın güzel sesine, annesinin ud çalması eklenince müzik açısından yoğun bir aile ile beraber büyümüştür.Klasik Türk Müziği’nin çok iyi isimlerinden olan Gönül Akkor onun kız kardeşidir.

1968 tarihinden itibaren albümler çıkarttı ve 45 lik plaklar çıkartarak Ünlü bir isim oldu.Yükselmesi 1967 tarihinde Solist olarak Orkestra görev alması ile gelişir.Birçok gazino çalışmasında bulundu.Ünlü Söz yazarlarından Sezen Cumhur Önal en iyi şarkıları onun için seçer.

Kamuran Akkor 1968 tarihindeki ilk plağından sonra plaklarını sürekli çıkartmaya başladı ve 1969 tarihinde ise birçok yerde konser vermeye başlar.

Konserlerinin ardından Kalbim Seninle Dolu ile Aşka Paydos gibi şarkılarına plaklar çıkartır.Bir müddet Ünlü Arabesk Sanatçılarından şarkılarda alır.Pop müzik ile girmiş olduğu yolda tamamen arabesk müziklerin rüzgarına kendini kaptırır ve arabesk şarkılar söylemeye başlar.

O zamanlarda Arabesk Müziğe’de çok fazla ilgi artması nedeniyle pop müzikten vazgeçip Arabesk’e geçmesi onun için herhangi bir kayıp oluşturmaz.Bu konuda ufak tefek bir takım sıkıntılar yaşasada bu durumdan vazgeçmez ve kendini dahada ilerleterek birçok başarılı albüm çıkartır.

Kamuran Akkor Vasfi Uçaroğlu ile 1968 tarihinde evlenmiştir ve iki tane çocukları vardır.Çocuklarının adı Menekşe ile Minedir.2011 tarihinde Eşi olan Vasfi Uçaroğlu vefat etmiştir.

Bu zamana kadar yaklaşık olarak 50’ye yakın albüm çıkartan Sanatçı’nın en çok akılda kalan ve halen dinlenmeye devam edilen şarkılarından bazıları şunlardır : Beni kaybettin, Ateşe Attın Beni, Çekinmeden gel, Unutursun biliyorum, Sevgilim attığın adımlar yanlış, Bir şey Unutmadın mı gibi şarkılardır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın