Kamuran Akkor kimdir, Kamuran Akkor nerelidir, Kamuran Akkor kaç yaşında, Kamuran Akkor'un hayatı

Kamuran Akkor Kimdir?

Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen müzik programı Şarkılar Bizi Söyler her hafta değerli isimleri konuk etmektedir. Bu hafta Şarkılar Bizi Söyler programına Kamuran Akkor konuk oluyor. Kamuran Akkor kim, nereli, kaç yaşında soruları sıkça aranmaktadır. İşte Kamuran Akkor hakkında detaylar.

Arabesk müzikte öne çıkmış başarılı kadın sanatçılardan biri olan, birçok hafızalarda yer edinmiş şarkıyı söylemiş değerli sanatçı Kamuran Akkor kimdir, Kamuran Akkor nerelidir? Kamuran Akkor kaç yaşında, Kamuran Akkor’un hayatına dair bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamuran Akkor Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Kamuran Akkor doğum tarihi nedir? 28 Temmuz 1947 senesinde İstanbul’da hayata geldi. Ailesi müzikle ilgilenen bir aile olduğu için yıllarını şanslı bir şekilde müzik içerisinde geçirdi. Babasının güzel sesine, annesinin ut çalması eklenince müzik açısından yoğun bir aile ile beraber büyümüştür. Klasik Türk Müziği’nin çok iyi isimlerinden olan Gönül Akkor onun kız kardeşidir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1968 tarihinden itibaren albümler çıkarttı ve 45 lik plaklar çıkartarak ünlü bir isim oldu. Yükselmesi 1967 tarihinde solist olarak orkestra görev alması ile gelişir. Birçok gazino çalışmasında bulundu. Ünlü Söz yazarlarından Sezen Cumhur Önal en iyi şarkıları onun için seçer.

Kamuran Akkor 1968 tarihindeki ilk plağından sonra plaklarını sürekli çıkartmaya başladı ve 1969 tarihinde ise birçok yerde konser vermeye başlar.

Konserlerinin ardından Kalbim Seninle Dolu ile Aşka Paydos gibi şarkılarına plaklar çıkartır. Bir müddet Ünlü Arabesk Sanatçılarından şarkılarda alır. Pop müzik ile girmiş olduğu yolda tamamen arabesk müziklerin rüzgarına kendini kaptırır ve arabesk şarkılar söylemeye başlar.

O zamanlarda arabesk müziğe çok fazla ilgi artması nedeniyle pop müzikten vazgeçip arabeske geçmesi onun için herhangi bir kayıp oluşturmaz. Bu konuda ufak tefek bir takım sıkıntılar yaşasa da bu durumdan vazgeçmez ve kendini daha da ilerleterek birçok başarılı albüm çıkartır.

Kamuran Akkor
Kamuran Akkor

Kamuran Akkor eşi Vasfi Uçaroğlu ile 1968 tarihinde evlenmiştir ve iki tane çocukları vardır. Kamuran Akkor’un çocuklarının adı Menekşe ile Mine’dir. 2011 tarihinde Kamuran Akkor’un eşi Vasfi Uçaroğlu vefat etmiştir.

Bu zamana kadar yaklaşık olarak 50’ye yakın albüm çıkartan Sanatçı’nın en çok akılda kalan ve halen dinlenmeye devam edilen şarkılarından bazıları şunlardır : Beni kaybettin, Ateşe Attın Beni, Çekinmeden gel, Unutursun biliyorum, Sevgilim attığın adımlar yanlış, Bir şey Unutmadın mı gibi şarkılardır.

Kamuran Akkor, Gülden Karaböcek, Ayşe Mine, Ahmet Selçuk İlkan ve Faruk Tınaz 6 Şubat 2021 tarihinde Star TV’de yayınlanan İbo Show konukları oldu.

Kamuran Akkor kimdir, Kamuran Akkor nerelidir, Kamuran Akkor kaç yaşında, Kamuran Akkor’un hayatı gibi sorularınızın cevaplarını derledik. Kamuran Akkor ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂 Kamuran Akkor hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.