Leonardo DiCaprio kimdir, nereli, Leonardo DiCaprio hayatı, biyografisi, Leonardo DiCaprio kaç yaşında?

Leonardo DiCaprio Kimdir, Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Hollywood’un en başarılı aktörlerinden biri olan Leonardo DiCaprio kimdir, nereli, Leonardo DiCaprio hayatı, biyografisi, Leonardo DiCaprio kaç yaşında? İşte Leonardo DiCaprio hakkında merak edilen ayrıntılar.

Leonardo DiCaprio Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Leonardo Wilhelm DiCaprio 11 Kasım 1974 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Babası George DiCaprio, çizgi roman dağıtıcısı, annesi Irmalin Dicaprio avukattır. Adam Farrar üvey kardeşidir. Daha bir yaşındayken annesi ve babası ayrılık kararı aldılar. DiCaprio’nun babası İtalyan (Napoli) ve Alman (Bavyera) kökenlidir. DiCaprio’nun anne tarafından olan dedesi Wilhelm Indenbirken Alman’dı. Anneannesi Helene Indenbirken Rusya doğumlu bir Alman vatandaşıydı.

Leonardo DiCaprio oyunculuk kariyerine 1989 yılında Parenthood adlı diziyle başlamıştır. Leonardo 1992 yılına kadar Santa Barbara ve Growing Pains dizilerinde yer aldı. Kariyerine Critters 3 adlı film ile devam etti. İki yıl sonra This Boy’s Life isimli filmde oynadı. 1996 yılında Romeo ve Juliet filminde Romeo karakterine hayat verdi ve Silver Berlin Bear ödülünü kazandı . 19 yaşında What’s Eating Gilbert Grape adlı film ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscarına aday gösterildi.

1997 yılında James Cameron’nun yazıp yönettiği Titanic filminde Jack Dawson rolüyle yıldızı parladı. Film tüm zamanların en çok izlenen film ünvanını kazandı.Leonardo Titanik filmi ile Altın Küre Ödüllerinde En İyi Aktör- Drama kategorisinde aday gösterildi. Sonra ki yıllarda Demir Maskeli Adam, The Beach, Gangs of Newyork, Sıkıysa Yakala adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

visum china
visum china

2009 yılında çekilen Zindan Adası ve 2010 yılında çekilen Başlangıç (Inception) filmlerinin ardından Quentin Tarantino imzalı Zincirsiz ve aynı yıl vizyona giren Muhteşem Gatsby filmlerinde rol almıştır. 2014 yılında Para Avcısı (The Wolf of the Wall Street) filminde Jordan Belfor rolüyle Altın Küre’de en iyi Müzikal-Komedi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. Altı defa Oscar adayı gösterilen Leonardo DiCaprio, 2016 yılında Alejandro G. Iñárritu’nun yönettiği The Revenant (Diriliş) filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne layık görüldü.

Leonardo DiCaprio hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir