Macit Koper kimdir, Macit Koper nereli, Macit Koper'in hayatı, biyografisi, Macit Koper kaç yaşında?

Macit Koper Kimdir? Macit Koper Hayatı, Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Ne Gemiler Yaktım dizisinde Tevfik karakterini oynayan Macit Koper kimdir, Macit Koper nereli, Macit Koper’in hayatı, biyografisi, Macit Koper kaç yaşında? İşte Macit Koper hakkında detaylar.

Macit Koper Kimdir?

Macit Koper 1 Mart 1944 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu, senarist.

Macit Koper Hayatı

Tiyatro ile ilgilenmeye lise yıllarında Beşiktaş Halkevinde başladı. LCC Tiyatro Okulu’nda Muhsin Ertuğrul, Beklan Algan ve Ayla Algan’ın öğrencisi oldu. Uzun yıllar Dostlar Tiyatro’sunda oyuncu, yazar, dramaturg ve yönetmen olarak çalıştı. Ardından İstanbul Şehir Tiyatrolarında yazar ve yönetmen olarak görev aldı. Koper tiyatro dışında sinemada da oyuncu ve senarist olarak çalıştı.

visum china
visum china

Senaristliğe 1983’te Seni Seviyorum adlı film ile Atıf Yılmaz’ın teşvikiyle başladı. 1987 yılında yazdığı Rumuz Goncagül’den itibaren ağırlıklı olarak yönetmen İrfan Tözüm ve Ömer Kavur ile çalıştı. Aaahh Belinde ve Melodram gibi kült filmlerde yer aldı. Anayurt Oteli filmindeki Zebercet rolündeki başarısıyla büyük beğeni topladı. Tiyatro ve sinemada sayısız film ve oyuna imza atan usta oyuncu, televizyonda ise Ağır Roman, Muhteşem Yüzyıl, Hatırla Gönül, Poyraz Karayel, Ramo, Elkızı gibi yapımlarda yer aldı.

Macit Koper hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.