Sanatçı Neşe Karaböcek kimdir, Neşe Karaböcek'in hayatı, biyografisi, Neşe Karaböcek kaç yaşında, Neşe Karaböcek nereli, Neşe Karaböcek evli mi?

Neşe Karaböcek Kimdir? Neşe Karaböcek Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Sanatçı Neşe Karaböcek kimdir, Neşe Karaböcek’in hayatı, biyografisi, Neşe Karaböcek kaç yaşında, Neşe Karaböcek nereli, Neşe Karaböcek evli mi? İşte Neşe Karaböcek hakkında detaylar.

Neşe Karaböcek Kimdir?

Neşe Karaböcek 1 Nisan 1947 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk ses sanatçısı ve oyuncu.

Neşe Karaböcek Hayatı

Asıl adı Neşecan Göktürk olan ve henüz 5 yaşında “Karaböcek” piyesinde oynarken İsmet İnönü tarafından kendisine “Karaböcek” soyadı verilen, “Orta Şark’ın Altın Bülbülü” unvanlı sanatçı, babasının demiryollarındaki görevi nedeniyle İstanbul’da doğdu. Henüz iki buçuk yaşındayken babasının tayini nedeniyle ailesi Ankara’ya taşındı.

visum china
visum china

Sanatçı, müziğin hemen hemen her türüne deneysel yaklaşmış ve sayısız 45’lik plak, LP ve kaset/CD doldurmuştur. Ayrıca 11 sinema filminin başrolünde oynamıştır. İlk büyük çıkışını 1968 yılında “Artık Sevmeyeceğim” adlı 45’liği ile yakalamış ve 90’lı yılların ortalarına kadar ismini zirvede tutmayı başarabilen ender sanatçılardan biri olmuştur. 1968-1980 arasındaki 12 yıl boyunca çeşitli plak şirketlerinden 16 adet altın plak, 1 platin plak, 1 altın bülbül (5 altın 45’lik yerine verilmiştir) ve 2 altın kaset ödülü almıştır. 1981 yılında Altın Plak adlı müzik şirketini kuran sanatçı, “Arabeskin Anası” olarak bilinmektedir.

Neşe Karaböcek Evli mi?

Neşe Karaböcek ilk evliliğini Elenor Plak’ın kurucusu, yapımcı ve müzisyen Atilla Alpsakarya ile yaptı. Bu evlilikten Alper adını verdiği bir oğlu dünyaya geldi. Atilla Alpsakarya’nın 1974’te Neşe Karaböcek’ten ayrılıp bir yıl sonra (12 Eylül 1975) baldızı Gülden Karaböcek’le evlenmesi uzun süre dönemin magazin basınını meşgul etmiştir. Bu evlilik yüzünden Neşe ve Gülden Karaböcek kardeşlerin arası açıldı. Neşe Karaböcek 1975 tarihinde gazeteci Tevfik Yener ile evlendi. Bu evlilikten de Hasan adını verdiği çocukları oldu. Oğlu Hasan 2019 yılında hayatını kaybetmiştir.

Neşe Karaböcek hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.