Olcay Şahan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Olcay Şahan Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Beşiktaş’ın en önemli Golcü futbolcularından biri olduktan sonra Trabzonspor takımına transfer olmuş ve halen Trabzonspor forması giyen Olcay Şahan kimdir nereli kaç yaşında biyografisi.

Olcay Şahan Kimdir? Hayatı

Olcay Şahan, 16 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da dünyaya gelmiştir.Almanya’da futbol hayatına giriş yapmış ve birçok takımda oynamıştır.Bayer Leverkusen alt yapısı ile futbol yaşantısına giriş yaptıktan sonra Borussia Mönchengladbach takımına Onaltı yaşındayken geçiş yapmıştır.Burada kendini gösterip, yeteneklerinin keşfedilmesinle beraber A takımda oynamaya başladı.Burada bir süre A takımda forma giyip Almanya 2’deki Duisburg takımına transfer olmuştur.İlk başta 1 yıllık sözleşme yapılmasına rağmen beğenilen futbolu sayesinde sözleşmesi dahada arttırıldı.

Olcay Şahan Biyografisi
Olcay Şahan Biyografisi

Olcay Şahan 2011 ile 2012 sezonları arasında Almanya’nın önemli takımlarından Kaiserslautern takımına transferi gerçekleşti.İlk maçı Kaiserslautern Werber Bremen maçı olmuştur.Bu maçta forma giydi ve 11 Aralık 2011 tarihinde ise oynadığı takımla beraber ilk golünü atmayı başardı.

Almanyada futbol hayatına devam ettiği sırada Türkiye Süper Ligi’nin önemli takımlarından transfer teklifleri aldı.Bir süre düşündükten sonra seçimini Beşiktaş ile yaptı.Türkiye’nin en önemli kulüplerinden biri olan Beşiktaş ile 4 senelik sözleşme yapmıştır.Anlaştıkları ücret ise yıllık 1 milyon Euro’dur.

Hem Türkiye A milli Takımı hemde Almanya milli takımından teklifler almış ama kendisi tercihini Türkiye milli takımından yana yapmıştır.İlk defa Türk milli takım forması giymesi ise Andorra ile oynanan maçta gerçekleşmiştir.

2017’de ünlü futbolcu Trabzonspor ile anlaşmış ve 3,5 yıllık sözleşme imzalamıştır.Trabzonspor’da çoğu zaman ilk 11’de oynayan oyuncu bazı maçlarda ise yedek kalmaktadır.

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın