Özkan Sümer Kimdir Kaç Yaşında Nereli Biyografisi

Özkan Sümer Kimdir?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Trabzonspor’da futbolculuk, teknik adamlık ve başkanlığını yapmış ender isimlerden biri olan eski sporculardan Özkan Sümer kimdir kaç yaşında nereli? biyografisi.

Özkan Sümer Kimdir Nerelidir?

Özkan Sümer Trabzonlu olan 1937 senesinde hayata merhaba diyen bir isimdir.Trabzonspor ile beraber futbola giriş yapmasından sonra Türk Futbolunun önemli takımlarında oynamıştr.

Spor hayatı bittikten sonra Türk Futbol Federasyonu’ nda asistanlık görevinde yer almıştır.

visum china
visum china

1977 yılı ve 1978 yılı sezonunda Konyaspor’ a teknik direktörlük yapmış ve 1978 yılında Trabzonspor’ un genç futbolcularını yetiştirmiştir. 1978 yılı ve 1981 yılları arasında Trabzonspor teknik direktörlüğü yapmış ve takımın lig şampiyonu olmasını sağlamıştır. 1981 yılı itibari ile Türk Milli takımı teknik direktörlüğüne atanmıştır.

1982 yılı ve 1983 yılında ise Galatasaray takımına antrenör olarak görev yapmıştır. 1984 yılı ve 1994 yılları arasında ise tekrar Trabzonspor teknik direktörlüğüne getirilmiştir. 2000 ve 2011 yılı arasında ise Konya takımı Mobellaspor’ a antrenörlük yapmıştır.

2001 yılı ile beraber Trabzonspor’ a başkan seçilmiştir. 2003 yılı ve 2004 yılı arasında Fenerbahçe ile oynanan maç sonrasında oluşan sorunlardan dolayı istifa etmiştir Ve kulüp başkanlığında n ayrılmıştır.

2006 yılında Trabzonspor’ da bölge ve eğitim koordinatörü olarak hizmet vermiş ve 2007 yılında Trabzonspor Bayan Futbol Takımı’ nı kurarak 2007 ve 2008 yılında şampiyon olmuşlardır.

Başarılı teknik direktör Özkan Sümer, teknik direktörlük yaptığı yıllar arasında takımına birçok kupa kazandırmıştır. Trabzonspor’ a 1978 yılı ve 1985 yılları arasında Türkiye Süper Ligi’ nde iki sezon şampiyonluk, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası kazandırmıştır. Galatasaray takımına Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandırmıştır.

Çalıştığı takımlara başarı getiren Özkan Sümer, döneminde teknik direktör olarak sıkça adından bahsetmiştir. Aldığı istifa kararı ile Bayanlara ait Futbol Takımı’ nı da kurup şampiyon olarak başarılı bir teknik direktör olduğunu ispat etmiştir.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.