Salma Hayek kimdir, Salma Hayek nereli, Salma Hayek'in hayatı, biyografisi, Salma Hayek kaç yaşında, Salma Hayek boyu, kilosu kaç?

Salma Hayek Kimdir? Salma Hayek Kaç Yaşında, Nereli, Evli mi?

Amerikalı oyuncu Salma Hayek kimdir, Salma Hayek nereli, Salma Hayek’in hayatı, biyografisi, Salma Hayek kaç yaşında, Salma Hayek boyu, kilosu kaç? İşte Salma Hayek hakkında detaylar.

Salma Hayek Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Salma Hayek, Meksikalı-Amerikalı bir oyuncu ve yapımcıdır. 2 Eylül 1966’da Meksika’nın Coatzacoalcos şehrinde doğdu. Babası Lübnanlı, annesi Meksikalıdır. İspanyolca, İngilizce, Arapça ve Portekizce bilmektedir.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Oyunculuk kariyerine Meksika’da, 1989 yapımı pembe dizi Teresa’daki başrolüyle başlamıştır. Desperado, Gün Batımından Şafağa, Vahşi Vahşi Batı ve Dogma filmlerinde oynayarak ön plana çıkmıştır. 2002 yapımı biyografik film Frida’da ressam Frida Kahlo’yu canlandırması ile En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş ve bu ödüle aday gösterilen ilk Meksikalı olmuş; ayrıca En İyi Kadın Film Oyuncusu Altın Küre Ödülü – Dram, En İyi Kadın Oyuncu SAG Ödülü ve BAFTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne de aday gösterilmiştir.

visum china
visum china

Salma Hayek kimdir, Salma Hayek nereli, Salma Hayek'in hayatı, biyografisi, Salma Hayek kaç yaşında, Salma Hayek boyu, kilosu kaç?

Salma Hayek Evli mi?

2009 yılında Fransız iş insanı François-Henri Pinault ile evlenmiştir ve 21 Eylül 2007 tarihinde kızları Valentina Paloma Pinault dünyaya gelmiştir.

Salma Hayek Boyu, Kilosu Kaç?

Salma Hayek 1.57 metre boyunda ve yaklaşık 55 kilo ağırlığındadır.

Salma Hayek Burcu Nedir?

Salma Hayek başak burcudur.

Salma Hayek hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir