Samir Nagizadeh Kimdir?

Azerbaycanlı Oyuncu Samir Nagizadeh Türkiye’ye geliyor.

Azerbaycan’ın sevilen oyuncularından Samir Nagizadeh film çekimleri için Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

Samir Nagizadeh “Yakın zamanda başlayacak film çekimi için Türkiye’ye geleceğim. Türkiye’de bir proje gerçekleştireceğim için çok heyecanlıyım” açıklamalarında bulundu.

Genç yaşta oyunculuğa başlayan ve ülkesinde birçok dizi ve filmlerde rol alan oyuncu Samir Nagizadeh Türk yapımcıların da ilgisini çekiyor. Yeni filmi için hazırlıklara başladığını belirten Nagizadeh “Yeni rolüm için çalışmalara başladık. Azarbaycan’da ünlü bir oyuncu koçu ile çalışıyorum. Daha önceki rollerimden farklı bir rol ile seyircilerin karşısında olacağım. Birkaç proje için daha Türk yapımcılarla görüşmüştüm. Ancak bu rol içime sinen ve oyunculuğumu başka yerlere taşıyacak bir rol oldu” dedi.

Türk film ve dizilerinin dünya pazarında gördüğü ilgiyi değerlendiren Samir Nagizadeh “Türk filmleri ve özellikle dizileri son yıllarda dünya çapında ilgi görüyor. Tabi ki bu durum beni de bir Türk ve bir oyuncu olarak gururlandırıyor” açıklamalarında bulundu.

Samir Nagizadeh Kimdir?

Samir Nagizadeh, 17 Eylül 1997 yılında Azerbaycan’ın Nahcivan şehrinin, Neherem kasabasında dünyaya geldi. Çocukluk hayali futbolcu olmak olan Nagizadeh, hayallerini gerçekleştirdi ve Azerbaycan Araz Nahcivan Primer lig futbol takiminda profesyonel kalecilik yaptı. 1 yıldan uzun süre futbol kariyerinde başarılarıyla adından sıkça söz ettirdi. Ancak bir sakatlanma sonucu 2013 yılında futbolu bırakmak zorunda kaldı. İyileşme sürecinden sonra oyuncu olmaya karar veren Nagizadeh, 1 sene Tedua Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Azerbaycan’da çekilen Bollywood filminde rol alan Samir Nagizadeh ilk rolünde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aynı zamanda model olan Nagizadeh, 2016 yılında Tedua Media tarafından düzenlenen modellik yarışmasında 2. oldu.

Hedefim Dünya Çapında Bir Oyuncu Olmak

Hedeflerini açıklayan Samir Nagizadeh “Dünya çapında dizi ve filmlerde rol almak istiyorum. Genç yaşta aldığım eğitimler, rol aldığım dizi ve filmler sayesinde birçok tecrübe edindim. Usta oyuncularla aynı seti paylaşma ve birlikte oynama fırsatı buldum. Bir oyuncu olarak hedefim başarılı projelerde yer almak. Buradan da beni seven ve bu günlere gelmemde büyük destekleri olan seyircilerime teşekkürü bir borç bilirim” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir