Turgay Başyayla Kimdir?

Turgay Başyayla Kimdir Nereli Kaç Yaşında?

Çıkarmış olduğu albümler ve renkli kişiliğinle beraber tanınan özellikle Çankırılıların çok sevmiş olduğu isim olan Turgay Başyayla kimdir? nereli kaç yaşında?

Turgay Başyayla Kimdir? Biyografisi

Turgay Başyayla, babasının işi sebebinle Zonguldak’ta doğmuş Aslen Çankırılı bir isimdir.1977’li isim İlk ve Orta okulu Çankıra ilinde okumuştur.1995 tarihinde ise Antalya Akev kolejini bitirmiştir.Lise sıralarındayken basketbol konusunda son derece başarılıydı profesyonel anlamda da basketbol oynamıştır.1996 tarihinde Üniversite hayatı başladı.Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okudu.Eğitimi devam ettiği sırada TSM korolarını kurmuştur ve Üniversiteler arası yapılan yarismalar içersinde iyi derecelere imza attı.

Turgay Başyayla İlk albümü olan Nazlıcan isimli albümü 2000 tarihinde çıkarmıştır.2 Sene sonra ise ikinci albümüne imza attı.İkinci Albümünün ismi ise Ben Patlarsam eğer isimli albümdür.Türkiye’yi karış karış gezip konserler vermiştir.Ayrıca halk oyunları konusundada eğitim almıştır.Cumhuriyet Tarihimiz içersinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde halk konseri vermiş ilk sanatçıdır.Şizofren Aşk isimli Televizyon filminde başrol oynamış ve ilk filmi olmuştur.

2005 yılının Mart ayında yönetmen Mesut Uçakan’ın imzasını taşımakta olan Otel İstanbul’da isimli projede başrol olarak oynamıştır.Yine 2005 tarihinin Temmuz ayında Anne yada Leyla isimli filmde rol aldı bu filmdede başrol olarak oynamıştır.Bundan sonra oyunculuk ve tiyatro konusunda eğitimler almıştır.Bu yılın sonlarına doğru ÖZ isimli 3. albümünü piyasaya çıkarttı.

Albüm nedeniyle Türkiye’de bulunan 7 bölgeden Halk oyunları konusunda eğitimler almıştır.Yurt içinde ve Yurtdışında organizasyonlar için ona eşlik etme amaçlı 100 kişilik Motif Halk oyunları dansçıları ile beraber Rumeli Hisarında gösteri yapmıştır.

turgay-basyayla-biyografi

Ünlü isim Show Tv kanalında uzun süredir Lezzet Yolculuğu programını sunmaktadır.Ayrıca 2015 tarihinde Mhp seçim şarkısı “Selam Anadolu’ya” isimli şarkıyı kendisi hazırlamıştır.

Turgay Başyayla Albümleri

2000 Nazlıcan
2003- Ben Patlarsam Eğer
2005- Öz
2007-Yediveren
2009- Saçlarını Taramışsın
2010- Sisteki Sesler
2014- Yedi

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂 TÜVTÜRK araç muayane randevusunu TÜVTÜRK muayene rezervayson sayfasından ücretsiz olarak alabilirsiniz. TÜVTÜRK araç muayene randevusu almak için telefon numarası da 850 222 88 88'dir.

4 Yorum Bırak

  1. Bir ülkücü olarak sen bizim baş taçımızsın

  2. TEŞEKKÜRLER SANA TURGAY BAŞYAYLA ( YANLIZ KURT 2 ) OLDUN ARTIK SEN BİZİMSİN ARTIK 🙂

  3. BIR ULKUCU OLARAK SENI ÇOK SEVIYORUZ TURGAY BAŞYAYLA

  4. Turgay abi seni cok severek izliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.