Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Şarkıcı Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, boyu kilosu kaç, hangi burç gibi merak edilen ve internette çok aranan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ziynet Sali Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Tam adı Ziynet Sali Safter’dir. Ziynet Sali’nin kaç yaşında olduğunu merak ediyorsanız Ziynet Sali’nin doğum tarihi 29 Nisan 1975 yılıdır. Ziynet Sali’nin doğum yeri Kıbrıs Lefkoşa’dır. Ziynet Sali babasının işi nedeniyle çocukluğunun ilk 6 senesi İngiltere’de geçmiştir. Ziynet Sali 6 senenin sonunda ailesiyle tekrar doğmuş olduğu yere gitmiş ve ünlü şarkıcıda eğitimine burada başlamıştır. İlkokul ile ortaokul bitmesinden sonra lise için Polatpaşa lisesini tercih etmiş ve burayı iyi derece ile tamamlamıştır. Lise ile beraber müzikte önemli başarılar gerçekleştirmiş ve Kıbrıs korosuna katılmıştır. Ziynet Sali sadece Türkçe değil aynı zamanda Latince ve İngilizce şarkılarda seslendirmeye başlar.

Ziynet Sali İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarında eğitimini tamamladı. Konservatuar okuduğu sıralarda çok sayıda yerde sahneye çıkmıştır. Ziynet Sali 1999 senesinde İstanbul’da okumuş olduğu konservatuarı dereceye girip bitirmiştir ve birçok öğrenci arasından 4. olmayı başarmıştır.

Şarkıcı Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, boyu kilosu kaç, hangi burç

Ziynet Sali 2000 tarihinde ilk defa albüm çıkardı ve Ba-Ba adını vermiştir. Bu albümün ardından Yunanca ile çok daha fazla ilgilenmeye başlar ve Yunanca dilini daha iyi bir şekilde öğrenir. Albümünden sonra çeşitli konserlerde veren sanatçı konserlerinde kalabalık kitleyi bulmayı başardı. İlk albümünün ardından 2. kez albüm çıkartan sanatçı bu albümünün ismini Amman Kuzum koymuştur. Bu albüm ile beraber baya bir dinleyici tarafından çok olumlu izlenimler almış ardından 2006’da 3.kez albüm çıkartmıştır.

2008 senesinde 4. kez albüm çıkartan sanatçı Ziynet Sali bu albümün adını taşıyan Herkes Evine gelsin şarkısıyla önlenemez bir yükselişi gerçekleştirmiştir. Albümündeki diğer popüler parça ise Beş Çayı adındaki şarkısıdır.

2012’de 5. defa albüm çıkartan sanatçının çıkardığı albüm Sonsuz Ol isimli albümdür. Birçok Yunan televizyon kanalında programlara çıkmış olan sanatçı aynı zamanda Yunanistan’ın Atina ile Selanik bölgelerinde konserler düzenlemiştir.

Ziynet Sali Evli mi?

Ziynet Sali kiminle evli? Ziynet Sali eşinin adı Erkan Erzurumlu’dur ve 2019 yılında evlenmişlerdir.

Ziynet Sali’nin eşi Erkan Erzurumlu Kimdir?

Erkan Erzurumlu kimdir kaç yaşında? Erkan Erzurumlu 1984 yılında dünyaya gelmiştir. Erkan Erzurumlu Ziynet Sali’nin gitaristidir.

Şarkıcı Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, boyu kilosu kaç, hangi burç

Ziynet Sali Aslen Nereli?

Ziynet Sali aslen Kıbrıs Türk’üdür.

Ziynet Sali Boyu Kaç?

Ziynet Sali’nin boyu 1.64’tür.

Ziynet Sali Kilosu Kaç?

Ziynet Sali 55 kilodur.

Şarkıcı Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, kiminle evli, eşi kimdir, boyu kilosu kaç, hangi burç

Ziynet Sali Hangi Burç?

Ziynet Sali’nin burcu Boğa’dır.

Ziynet Sali Albümleri

 • 2000 – Ba-Ba
 • 2004 – Amman Kuzum
 • 2006 – Mor Yıllar
 • 2008 – Herkes Evine
 • 2012 – Sonsuz Ol
 • 2013 – Gelemiyorum Yanına
 • 2008 – Bizde Böyle
 • 2010 – Rüya
 • 2010 – Bize Yeter
 • 2012 – Alışkın Değiliz
 • 2014 – Bugün Adım Leyla
 • 2015 – No 6
 • 2021 – Yaşam Çiçeğiziynet-sali-biyografi

Ziynet Sali Instagram Hesabı

Ziynet Sali’nin Instagram hesabında 2021 Mart ayı itibari ile 2 milyon takipçisi bulunmaktadır.

instagram.com/ziynetsali

Ziynet Sali ile ilgili güzel yorumlarınızı bekliyoruz. 🙂

Sürücü Bayılırsa Ne Yapardınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Hızla ilerlerken, sürücü bir anda bayılırsa ve siz araç içindeyseniz, ne yapardınız? Umarız bu durumu yaşamazsınız ama yine de bilmekte fayda var. Güvenli sürüşleriniz olsun. 🙂

Bir Yorum

 1. ibrahim deveci

  ziynet sali gerçekten mükemmel bir bayan mükemmel bir sanatçı mükemmel bir ses onu dinlemek bir ayrıcalıktır diye düşünüyorum seni seviyorum ziynet sali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir