Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Pop Müzikte önemli bir yerde kendini bulundurmayı başarmış hem güzelliğinle hemde şarkılarınla beğenilen sanatçılardan biri olan şarkıcı Ziynet Sali kimdir kaç yaşında nereli? şarkılarınla her zaman insanları hareketlendiren sanatçının hayatı.

Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Biyografisi

Ziynet Sali Kıbrıslı Türk şarkıcılardan biridir.Burada doğmasına rağmen Babasının işi nedeniyle çocukluğunun ilk 6 senesi İngiltere’de geçmiştir.29.04.1975 doğum tarihli şarkıcı 6 senenin sonrasında ailesiyle tekrar doğmuş olduğu yere gitmiş ve ünlü şarkıcıda eğitimine burada başlamıştır.İlkokul ile ortaokul bitmesinden sonra lise için Polatpaşa lisesini tercih etmiş ve burayı iyi dereceyle tamamlamıştır.Lise ile beraber müzikte önemli başarılar gerçekleştirmiş ve Kıbrıs korosuna katılmıştır.

Üniversite sınavlarına iyi bir şekilde hazırlanmasının ardından Müzikle ilgili daha iyi bir eğitim almak amacınla İstanbul’da Konservatuar okumaya hak kazanır.Konservatuar eğitimi bir yandan alırken diğer yandan ise şarkılar söylemeye devam eder.Konservatuar okuduğu sıralarda çok sayıda yerde sahneye çıkmıştır.

1999 senesinde İstanbul’da okumuş olduğu Konservatuar’ı dereceye giripte bitirir ve bir çok öğrenci arasından 4. olmayı başarır.Okul bittikten sonra Müzik Öğretmenliği mesleğini yapmak istesede ataması yapılmadığı için şarkılar söylemeyi sürdürür.Sadece Türkçe değil aynı zamanda Latince ve İngilizce şarkılarda seslendirmeye başlar.

2000 tarihinde ilk defa Albüm çıkartan sanatçı albümünün ismine ise Ba-Ba adını vermiştir.Bu albümün ardından Yunanca ile çok daha fazla ilgilenmeye başlar ve Yunanca dilini daha iyi bir şekilde öğrenir.Albümünden sonra çeşitli konserlerde veren sanatçı konserlerinde iyi bir kalabalık kitleyi bulmayı başardı.

Ziynet Sali katılmış olduğu canlı müziklerde rekor denilebilecek düzeyde şarkılar seslendirdi.Bu seslendirmiş olduğu parçaların yaklaşık beşyüz civarını yunanca şarkılar oluşturdu.

İlk albümünün ardından 2.kez albüm çıkartan sanatçının bu albümünün ismi Amman Kuzumdur.Bu albüm ile beraber baya bir dinleyici tarafından çok olumlu izlenimler almış ardından 2006’da 3.kez albüm çıkartmıştır.3. çıkarmış olduğu albümün ismi Mor Yıllardır.Bu albümün içerisinde bulunan Zordur Oğlum adındaki şarkı ile beraber dünya genelinde Ülkemizi temsil edip 1. olmayı başarmıştır.

2008 senesinde 4. kez albüm çıkartan sanatçı Ziynet Sali bu albümün adını taşıyan Herkes Evine gelsin şarkısınla önlenemez bir yükseliş gerçekleştirmiştir.Albümündeki diğer tutan parça ise Beş Çayı adındaki parçadır.Albümlerini çıkartıp diğer yandanda konserlerini sürdürmüştür.

2012’de 5. defa albüm çıkartan sanatçının çıkardığı albüm Sonsuz Ol isimli albümdür.Bir çok Yunan televizyon kanalında programlara çıkmış olan sanatçı aynı zamanda Yunanistan’ın Atina ile Selanik bölgelerinde konserler düzenlemiştir.

2009’da iki kez ödül alan sanatçı bir diğer ödülünü ise 2011 tarihinde almıştır.Bu zamana kadar sadece 2 filmde rol almış olan sanatçının oynadığı filmler Çılgın Dersane Kampta filmi ve Son Osmanlı Yandım Ali filmleridir.

ziynet-sali-biyografi

Ziynet Sali Albümleri

2000 – Ba-Ba
2004 – Amman Kuzum
2006 – Mor Yıllar
2008 – Herkes Evine
2012 – Sonsuz Ol
2013 – Gelemiyorum Yanına
2008 – Bizde Böyle
2010 – Rüya
2010 – Bize Yeter
2012 – Alışkın Değiliz
2014 – Bugün Adım Leyla
2015 – No 6

Ziynet Sali kimdir, yaşı, biyografisi tüm herşeyi sunduğumuz yazımızı tamamlarken yorumlarınızla sanatçıya düşüncelerinizi iletebileceğinizi unutmayın.

1000 km'de, 420 TL yakıt tasarrufu nasıl sağlarsınız?

Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz. Videonun sonunda, iki ayrı sürücü, aynı yolda, farklı sürüş tekniklerine göre araçlarını kullanarak, nasıl bir tasarruf yapılabileceğini ortaya çıkarıyorlar. Güvenli ve ekonomik sürüşleriniz olsun. 🙂

Ziynet Sali Kimdir Kaç Yaşında Nereli? için Yorumlar (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ziynet sali gerçekten mükemmel bir bayan mükemmel bir sanatçı mükemmel bir ses onu dinlemek bir ayrıcalıktır diye düşünüyorum seni seviyorum ziynet sali.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın