Akın Aksu kimdir, Akın Aksu nereli, Akın Aksu'nun hayatı, biyografisi, Akın Aksu kaç yaşında?

Akın Aksu Kimdir? Akın Aksu Biyografisi, Kaç Yaşında, Nereli?

Ahlat Ağacı, Kuru Otlar Üstüne gibi filmlerin senaristliğini yapan Akın Aksu kimdir, Akın Aksu nereli, Akın Aksu’nun hayatı, biyografisi, Akın Aksu kaç yaşında? İşte Akın Aksu hakkında detaylar.

Akın Aksu Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Akın Aksu 1986 yılında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Türk yazar, senarist ve oyuncu. Ahlat Ağacı filminin senaryosu ve Bir Taşra Köpeği adlı kitabı ile tanınmıştır.

Akın Aksu Hayatı

Akın Aksu eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında çeşitli yerel gazete ve edebiyat dergilerinde yazmaya başladı. Üniversite son sınıfını okurken yayımladığı Bir Üniversitelinin Not Defteri adlı kitabının bir bölümü olan Ahlat Ağacı, Akın Aksu, Ebru Ceylan ve Nuri Bilge Ceylan tarafından senaryolaştırıldı.

Nuri Bilge Ceylan tarafından çekilen ve 71. Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan Ahlat Ağacı, Türkiye’de 1 Haziran 2018 tarihinde gösterime girdi. Filmde aynı zamanda İmam Veysel karakterini canlandırmıştır. Nuri Bilgi Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne filminin senaristliğini yapmıştır.

Akın Aksu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir