Alexandra Daddario Kimdir, Biyografi, Yaşı

Alexandra Daddario Biyografi: Daha çok Alexandra Daddario olarak bilinen Alexandra Anna Daddario, ‘Percy Jackson’ film dizisindeki Annabeth Chase rolüyle tanınan Amerikalı bir aktris.

Ayrıca ‘San Andreas’ filmindeki Blake Gaines rolüyle de tanınmaktadır. Mavi gözleri ve büyüleyici gülümsemesiyle beğeni toplayan Daddario, 2014 yılında Maxim’in ‘Hot 100’ listesinde 80. sırada yer aldı. 2002 yılında oynadığı rolle televizyon kariyerine adım attı. İlk başrolünü ‘All My Children’ ve 2010 filmi ‘Percy Jackson ve Olimposlular: Yıldırım Hırsızı’. Daha sonra çeşitli dizi ve filmlerde büyük ve küçük rollerde yer aldı.

Ayrıca müzik videolarında yer aldı ve “Marvel Avengers Academy” ve “Battlefield Hardline” gibi video oyunlarında önemli karakterleri seslendirdi. 2017’de popüler dizi ‘Baywatch’ın film versiyonundaki rolü onu popüler  yaptı. Hollywood film yıldızı olma yolunda ilerliyor.

Doğum tarihi

16 Mart 1986

Kariyer

 

  • Başlıca filmleri arasında “The Attic” (2007), “Hall Pass” (2011), “The Choice” (2016), “Baywatch” (2017) ve “We Have Always Lived in the Castle” (2018) sayılabilir.

 

  • Daddario, 2002’den 2003’e kadar 43 bölüm boyunca Laurie Lewis’i oynadığı ‘All My Children’da en uzun TV görüntüsüydü.

 

  • Diğer önemli TV şovları “Law & Order franchise” (2004, 2005, 2006, 2009), “White Collar” (2009–2011), “New Girl” (2014) ve “Workaholics” (2016) idi.

 

  • Ayrıca “Radioactive”, “Love Is On Its Way”, “Wait” ve “Judy French” gibi müzik videolarında da yer aldı.

 

  • 2015 yılında popüler video oyunu ‘Battlefield Hardline’ yıllarında Dune Alpert’i seslendirdi ve ayrıca ‘Marvel Avengers Academy’ adlı bir mobil oyunda Janet Van Dyne’ı seslendirdi. Ayrıca ‘Odd Jobs’ adlı web dizisinde de yer aldı.

 

Alexandra Daddario’nun Ailesi

Babasının adı Richard C. Daddario ve annesinin adı Christina Daddario’dur. Ayrıca iki kardeşi, Catharine Daddario adında bir kız kardeşi ve Matthew Daddario adında bir erkek kardeşi vardır.

Yardımcı yıldızlarının çoğu onunla çıktı. 2015 yılında sona eren ‘Percy Jackson’ rol arkadaşı Logan Lerman ile ilişkisi olduğu bildirildi.

Alexandra Daddario Sevgilisi Var mı?

‘Baywatch’ rol arkadaşı Zac Efron ile çıktığı söylendi. Ancak Daddario, Efron’un sadece arkadaşı olduğunu iddia ederek haberleri yalanladı.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir