Jessica Alba Kimdir, Biyografi, Yaşı

Jessica Alba Biyografisi: Genel olarak Jessica Alba olarak bilinen Jessica Marie Alba, 28 Nisan 1981 doğumlu Amerikalı bir Aktris ve İş kadınıdır. ABD, Pomona, California’da doğdu.

13 yaşında Camp Nowhere ve The Secret World of Alex Mack’te (1994) televizyon ve filmlerde çalışmaya başladı, ancak 19 yaşında Dark Angel (2000–2002) adlı televizyon dizisinde başrol oyuncusu olarak öne çıktı. Altın Küre’ye aday gösterildi.

Jessica Alba, sosyal medya platformlarında oldukça popüler. Instagram’da yaklaşık 19.1 milyon takipçisi ve Facebook’ta 10 milyondan fazla takipçisi var. Ayrıca 8.7 milyon Twitter takipçisi var.

Doğum tarihi

visum china
visum china

28 Nisan 1981

Doğum Yeri

Pomona, Kaliforniya, ABD

Meslek

Oyuncu, Model ve İş Kadını

Kariyer

  • İlk film gösterimi 1994 komedi Camp Nowhere’deydi. Ayrıca bir model olarak iş buldu ve bazı reklamlarda çalıştı.

 

  • Bilim kurgu dizisi Dark Angel’da başrol Alba’ya verildi. James Cameron, 2000 sonbaharında çıkış yapan şovu yarattı.

 

  • Alba kısa süre sonra bir hip-hop dansçısı ve koreograf olan Honey’de (2003) büyük ekranda göründü. Kritik bir başarı değil, genç izleyiciler arasında popülerdi. Daha sonra Sin City’de (2005) farklı türde bir dansçı oynadı – Book Smart ile striptizci.

 

  • Good Luck Chuck’ta (2007), Alba elini Dane Cook’un karşısındaki romantik komedide denedi. Bu çaba ne eleştirmenlerle iyi sonuç verdi ne de izleyicilerin çoğunu çekti.

 

  • Alba, bir Japon korku filmi olan The Eye’ın (2008) yeniden çevriminde yer aldı. Bazı istenmeyen yan etkilere neden olan göz nakli yapılan bir müzisyeni canlandırdı.

 

  • Bad Boys filmlerinin bu dalında Gabrielle Union ile birlikte oynadığı LA’s Finest ile 2019’da televizyona uzun zamandır beklenen dönüşü yaptı.

 

Jessica Alba’nın Ailesi

Jessica Alba, California, Pomona’da doğdu. Babası Hava Kuvvetleri’ndeydi, bu yüzden o ve küçük kardeşi Joshua, çocukken çok dolaştılar. O ve ailesi, çocukluğunun çoğunu geçirdiği Kaliforniya’ya dönmeden önce Teksas ve Mississippi’de yaşadı. Babası Meksikalı-Amerikalı ve annesi Fransız ve Danimarka kökenlidir.

Alba, Fantastik Dörtlü setinde tanıştığı erkek arkadaşı Cash Warren ile Mayıs 2008’de evlendi. Elba, 7 Haziran 2008’de Los Angeles’ta Honor Mary adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Haven Garner adlı ikinci çocuğu 13 Ağustos 2011’de doğdu. Jessica’nın Hayes Alba adlı üçüncü çocuğu 31 Aralık 2017’de doğdu.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir