Burcu Çetinkaya kimdir, Burcu Çetinkaya nereli, Burcu Çetinkaya'nın hayatı, biyografisi, Burcu Çetinkaya kaç yaşında?

Burcu Çetinkaya Kimdir? Burcu Çetinkaya Kaç Yaşında, Nereli?

Türk ralli pilotu Burcu Çetinkaya kimdir, Burcu Çetinkaya nereli, Burcu Çetinkaya’nın hayatı, biyografisi, Burcu Çetinkaya kaç yaşında? İşte Burcu Çetinkaya hakkında detaylar.

Burcu Çetinkaya Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Burcu Çetinkaya 19 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankara’nın Nallıhan ilçesindendir. Türk ralli pilotu, televizyon sunucusu, yarışçı ve gazeteci.

Bir Dönem 24 TV’de Otomobil Sevdası isimli otomobil programını sunmuştur. Ayrıca Show TV’de Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve sunduğu Yok Böyle Dans isimli yarışma programına katılmış fakat yarışmanın ilk haftasında elenmiştir. Daha sonra tv8’de yayımlanan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır.

2013 yılının Ramazan ayında A Haber kanalında ünlü tasavvufçu Mehmet Fatih Çıtlak ile birlikte Sahur Vakti isimli programı sunmuştur. Ayrıca TRT Spor kanalında Ralli Günlüğü isimli programı sunmuştur. Ayrı zamanda gazete yazarlığı da yapan Çetinkaya bir dönem Star gazetesinde yazmış olup, Türkiye gazetesinde yaptığı röportajlarını yayınlamıştır. Ayrıca aynı gazetede Otomobil Sevdası adlı köşesinde yazı yazmıştır ve Agro Tv’de sunuculuk yapmıştır. Günümüzde kendi adını taşıyan Youtube kanalında içerik üretmektedir.

Burcu Çetinkaya’nın Yarış Kariyeri

Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında kadınlarda 3’ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi’nde yine bayanlar kupasında 3’ncülüğünü yineledi. Kocaeli Rallisi’nde Bayanlar 2’ncisi; Beykoz Rallikrosu’nda sınıf 2’de 5’nci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına da katıldı ve Fiat Palio’su ile hepsinde finişe gelme başarısı gösterdi. Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15’nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası’nı rakiplerine kaptırmadı.

Burcu Çetinkaya Evli mi?

2015 yılında Fatih Mehmet Bucak ile evlendi fakat 2019 yılında evlilikleri sona erdi. 2017 yılında oğlu Ahmet Muhammet Bucak dünyaya gelmiştir.

Burcu Çetinkaya hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

Paramı Biriktirme Programı - Monay...

Monay, para biriktirme uygulaması, para yönetimi
Monay
Paramı nasıl değerlendirebilirim diye soruyorsan MONAY'ın şu faydalı blog yazısını okumanı ve uygulamasını indirmeni tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir