Şarkıcı Demet Sağıroğlu kimdir, Demet Sağıroğlu'nun hayatı, biyografisi, Demet Sağıroğlu kaç yaşında, Demet Sağıroğlu nereli?

Demet Sağıroğlu Kimdir? Demet Sağıroğlu Kaç Yaşında, Nereli?

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Şarkıcı Demet Sağıroğlu kimdir, Demet Sağıroğlu’nun hayatı, biyografisi, Demet Sağıroğlu kaç yaşında, Demet Sağıroğlu nereli? İşte Demet Sağıroğlu hakkında detaylar.

Demet Sağıroğlu Kimdir?

Rabia Demet Sağıroğlu 5 Aralık 1966 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Türk pop müzik sanatçısı.

Demet Sağıroğlu Hayatı

Türk pop müzik sanatçısı Demet Sağıroğlu, Mühendis Necmi Sağıroğlu’nun ve öğretmen Leyla Sağıroğlu’nun ilk kızları olarak Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Ankara’da sürdürdükten sonra Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Ancak aynı üniversitenin şan bölümünde açılan sınavda birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümü’ne burslu olarak geçiş yaptı. Sağıroğlu daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda da eğitim aldı, 1988 yılında mezun oldu.

visum china
visum china

Kayahan ile Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerine katılmak için arkadaşlarıyla birlikte hazırladıkları şarkıyı dinletmek için gittiklerinde tanışmış ve bu sayede Kayahan’ın dikkatini çekti. 1989 yılında Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye elemelerinde ikinci olan Kayahan’ın “Melankoli” isimli şarkısında vokal yapmasıyla profesyonel müzik yaşamı başlamış ve uzun yıllar Kayahan’la çalıştı.
Müzik kariyerine 1990 yılında, Kayahan ile birlikte seslendirdikleri “Gözlerinin Hapsindeyim” ile adım atan Sağıroğlu, aynı şarkı ile 1990 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılma yolunda Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalleri’nde birinci olarak ve Türkiye’yi Zagreb’de temsil ettiler. İkili 17 puanla 21. sırada yer aldı.

1993’te sözlerini Şehrazat’ın yazdığı, Selçuk Başar’ın bestesi olan Harman isimli şarkı ile katıldığı “Pop Show Şarkı Yarışması”‘nda ikinci olmuş, Kayahan’ın kendisine albüm yapılması için henüz erken olduğunu söylemesinin ardından kendi imkanlarıyla kariyerine devam etti. Yine 1994 yılının Eylül ayında aranjörlüğünü Uzay Heparı’nın, prodüktörlüğünü Şehrazat’ın yaptığı ve albüme adını da veren Kınalı Bebek albümü ile büyük başarı yakaladı. Albümde sözü ya da müziği kendisine ait olan “Arnavut Kaldırımı”, “Hazan Mevsimi”, “Yadigar” ve “Gönlünce Yaşa” gibi şarkılara da yer veren Demet Sağıroğlu ilk albümüyle Türk pop müziğinde kalıcı olacağının sinyalini vermiş ve parçaları Türk pop müziğinin unutulmaz eserleri arasına girmiştir. Klipleriyle görsellik üzerine yeni bir dönem başlatmıştır. Kınalı Bebek MTV’de yayınlandı, “Arnavut Kaldırımı” ise MCM’de en iyi klipler dalında üçüncü oldu.

1996 yılının Haziran ayında Şikayetim Var adlı ikinci albümünü, 1998 Temmuz ayında Sımsıcak adlı üçüncü albümünü , 2000 yılının Eylül ayında Papatya Falları adlı dördüncü albümünü, 2004 yılının Temmuz ayında Korkum Yok adlı beşinci albümünü çıkardı. 2009 yılında Silkelen isimli maxisingle albümü piyasaya çıkaran Demet Sağıroğlu Zeki Müren İçin Bir Demet Yasemen müzikalinde Belgin Doruk’u canlandırdı. Nilgün adlı televizyon dizisinde rol aldı. Birçok kompilasyon albümüne sesiyle destek verdi. Aynı sene Atilla Özdemiroğlu ile Ağır Roman, 1999 Erkin Aslan’la Asansör, 2007 yılında Fazıl Say ile İyi Seneler Londra, 2009 yılında ise Aralık ayında vizyona giren, bestesi Melih Kibar’a, sözleri kendisine ait Adını Sen Koy filmlerinin müziklerin de yer aldı. En son Hiç Özlemedin mi? adlı albümünü 2012 yılının Aralık ayında çıkardı.

Demet Sağıroğlu hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu'muzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Satılık Lüks Bahçe Katı Ev

İstanbul Satılık Lüks Ev İletişim

Yukarıdaki videodaki evi satın almak için İletişim Formu’muzdan bize ulaşabilirsiniz.