Doğan Canku kimdir, nerelidir, Doğan Canku kaç yaşında, kaç doğumlu, doğum tarihi nedir?

Doğan Canku Kimdir?

Müzisyen Doğan Canku’nun hayatını derledik. Peki Doğan Canku kimdir, nerelidir, Doğan Canku kaç yaşında, kaç doğumlu, doğum tarihi nedir? İşte Doğan Canku hakkında detaylar.

Doğan Canku Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

Doğan Canku 17 Temmuz 1947 tarihinde dünyaya gelmiştir. Doğan Canku’nun doğum yeri Kütahya’nın Tavşanlı ilçesidir. Henüz konuşmayı dahi bilmediği 2,5 yaşında yaptığı ilk bestesi “Doğanın Uyanışı” idi. Doğan Canku’nun babası müzikolog babası Şeref Canku’dur. İlk müzik eğitimini babasından almıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

1958 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’nı kazanarak 6 yıl viyolonsel ve piyano eğitimi gördü. 1964 yılında klasik gitar ile tanışan Doğan Canku, bu enstrümana büyük bir tutkuyla bağlandı. Kısa bir sürede gitar çalmayı öğrenip ülkenin en iyi gitar virtüözleri arasına girdi. 1967 Ankara Radyosu’nda açılan sınavı kazanarak Klasik Türk müziği teorsi ve pratiği üzerine eğitim gördü. 1969 yılında Selami Karaibrahimgil ve Ahmet Kurtaran ile birlikle Modern Folk Üçlüsü adındaki topluluğu kurdu.

visum china
visum china

Türk Halk Müziği’ni modernize ederek seslendirdi ve 15 yıl boyunca yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce konser, televizyon ve radyo programları yaptı. 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Bölümü’nde müzik direktörlüğü ve araştırma görevlisi olarak görev aldı. 1993 yılında kendi adını taşıyan bir müzik dershanesi açtı. Müzik dershanesinde eğitim vermektedir.

Doğan Canku hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir