Doç. Dr. Ece Baban kimdir, hayatı, biyografisi, Doç. Dr. Ece Baban'ın özgeçmişi

Doç. Dr. Ece Baban Kimdir, Hayatı, Doç. Dr. Ece Baban Özgeçmişi

Gündem ile ilgili konularda programlarda yer alan ve Fenerbahçe Üniversitesi’nde Bölüm Başkanı olan Doç. Dr. Ece Baban kimdir, hayatı, biyografisi, Doç. Dr. Ece Baban’ın özgeçmişi. İşte Doç. Dr. Ece Baban hakkında detaylı bilgiler.

Doç. Dr. Ece Baban Kimdir?

Doç. Dr. Ece Baban lise eğitimini 1998 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde derece ile tamamlayan Ece Baban, aynı sene Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlayan Ece Baban, aldığı DAAD Üstün Başarı Bursu ile Almanya’da siyasal iletişim üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Orta Doğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ikinci doktorasına başlayan Baban; aynı yıl eser ve sözlü sınavlarından başarı ile geçerek Doçentlik unvanını almıştır.

Bu içerik KimdirKim.com ekibi tarafından hazırlanmıştır.

Berlin Freie Üniversitesi ve Köln Üniversitesi’nden kabul alan Baban; aynı zamanda Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde Marka ve Pazarlama dersi vermiştir. 2018 yılından itibaren Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde görev yapmaktadır. İletişim ve Uluslararası İlişkiler disiplinlerini bir arada çalışan Baban; füze savunma sistemleri ve transatlantik güvenlik konusunda eğitim almıştır. İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik ve Strateji Daire Başkanlığı’nda Terörizm ve Medya İlişkisi konusunda uzmanlara seminer vermiştir.

visum china
visum china

Doç. Dr. Ece Baban, NATO TMMM kapsamında Terör ve Medya alanında eğitimler vermekte; güvenlik ve iletişim alanında ulusal ve uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil eden kadın akademisyenler arasında yer almaktadır. Kendisi ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer almaktadır. Ulusal ve uluslararası alanda birçok çalışması bulunan Doç. Dr. Baban, dış politika ve uluslararası iletişim konusunda televizyon programlarına konuk olarak katılmaktadır.

Doç. Dr. Ece Baban hakkında hazırladığımız bu içeriği beğendiyseniz https://Kimdirkim.com sayfamızda diğer merak ettiğiniz kişilerin yazılarını da okuyabilirsiniz.

visum china
visum china

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir